Ręczniki szybkoschnące

W długą podróż polecamy nasze ręczniki szybkoschnące. Idealnie sprawdzą się, na wyprawach z krótkimi postojami, podczas których bawełniane będą niepraktyczne. Stworzyliśmy je w różnych rozmiarach z myślą o dopasowaniu ich do Twoich potrzeb. Ręczniki turystyczne charakteryzują się również małymi rozmiarami po złożeniu, co znaczy, że nie zajmują dużo miejsca w ekwipunku.

Ręczniki szybkoschnące – czy warto?

Ręczniki szybkoschnące są dobrym wyborem, jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsce w bagażu i mamy mało czasu, by taki ręcznik wysuszyć. To znaczne udogodnienie, zwłaszcza podczas wyprawy z krótkimi postojami. Poliestrowe i poliamidowe włókna zamknięte w szybkoschnącym ręczniku sprawiają, że bardzo dobrze absorbuje on wodę. Dodatkowo wysycha szybciej niż bawełna, co stanowi o jego znacznej przewadze nad innymi materiałami. Należy jednak pamiętać, że czas schnięcia ręcznika zależy od tego, ile ma w sobie wilgoci. To znaczy, że nawet najbardziej szybkoschnący ręcznik, który wchłonął znaczną ilość wody, będzie potrzebował więcej czasu, nim będziemy mogli spakować go z powrotem do plecaka.

Ręczniki sportowe czy turystyczne

Ze względu na szybkoschnący materiał i wymiary po złożeniu, ręcznik turystyczny będzie dobrym wyborem. Wybierany coraz częściej nie tylko na szlakach i podczas długich wypraw, ale również na siłownie. Bardzo dobrze sprawdzą się podczas treningu siłowego, spinningu czy aerobiku, ponieważ bardzo dobrze wchłaniają wilgoć, a więc i pot a przy tym bardzo szybko schną. Wygodnym jest, że zajmują mało miejsca w torbie, do której chowamy suchy już ręcznik. Na rynku dostępnych jest wiele tych sportowych, jednak większość wykonana jest z bawełny, co mniejsza komfort użytkowania i sprawia, że ręcznik dłużej pozostaje mokry, a przy tym zajmuje więcej miejsca. Dlatego wygodną opcją są ręczniki turystyczne.

Ręczniki z mikrofibry i innych materiałów

Mikrofibra jest materiałem, który tworzony poliestrowych i poliamidowych mikrowłókien, charakteryzuje się nie tylko wysoką chłonnością. Wykonany z niej ręcznik po złożeniu pozostaje niewielkich wymiarów, przez co zajmuje mało miejsca w bagażu, co daje mu znaczną przewagę nad ręcznikami frotte, które stają się kiepskim rozwiązaniem w podróż. Dodatkowo te turystyczne nie zmuszają użytkownika do godzin czekania, by schować go do plecaka i ruszyć dalej. To kolejna przewaga, jaką posiada ręcznik z mikrofibry nad bawełnianym czy z frotte.  To właśnie dzięki tym właściwościom staje się nieodzownym elementem każdej wycieczki.