Bukłaki

Czeka Cię długa trasa rowerowa w trudnym terenie, a może wymagający bieg? W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem okaże się plecak z systemem nawadniającym. W Pinguin dbamy o Twoją wygodę, dlatego stworzyliśmy bukłaki, które sprawdzą się w górzystym, jak i leśnym terenie. A to wszystko, byś mógł cieszyć się wysokim poziomem endorfin bez potrzeby zatrzymywania się i rezygnacji z szalonych pieszych czy rowerowych wypraw.

Jaki bukłak do plecaka najlepiej wybrać?

Bukłak po pierwsze powinien być dobrze dopasowany wielkością do naszego plecaka. Nie może być za mały, by nie zmieniał w nim swojego położenia. Nie może być również za duży. W tym przypadku będzie uniemożliwiał zamknięcie plecaka. Bukłak warto również dopasować do swoich potrzeb. Należy oszacować, ile mniej więcej jesteśmy w stanie wypić w trasie. Na tej podstawie wybieramy odpowiedni litraż. Zazwyczaj dostępne w ofercie są pojemności od 1l do 3l. Nawadnianie podczas wysiłku jest bardzo ważne, dlatego nie powinniśmy zaniżać założonej wartości. Jednak również w drugą stronę, nie warto brać większego litrażu i dodawać sobie zbędnego obciążenia, które spowolni nas w trasie i zmniejszy wydajność.

Camelbak / camelbag – co to jest?

Camelbak/camelbag to nic innego jak system nawadniający pozwalający pić podczas jazdy, zwiększając tym samym wygodę i komfort. Sprawdzi się podczas endurowego wypadu, kiedy podjeżdżając pod stromy podjazd, nie chcemy się zatrzymywać. Kiedy zaczyna brakować przełożeń w kasecie, a ciężki oddech zaczyna dokuczać suchością w gardle, wtedy wygodnym rozwiązaniem jest camelbak, który pozwala ugasić pragnienie bez zdejmowania rąk z kierownicy. Jest też podobnym udogodnieniem podczas downhillowych wyścigów lub gwałtownych zjazdów, kiedy liczy się równowaga i ponadprzeciętne skupienie. Podczas tego typu aktywności nie ma możliwości zrobienia postoju na uzupełnienie płynów, dlatego i w tym wypadku świetnie sprawdzi się camelbak.

Jak zamontować bukłak w plecaku

Metod, by zamontować bukłak w plecaku, może być wiele w zależności od tego, jaki sprzęt posiadamy. Jednak najlepiej sprawdzającą się techniką jest montowanie uzupełnionego już bukłaka. Nawet jeżeli wlew jest od góry, to nalanie wody wcześniej zapobiegnie jej przypadkowemu rozlaniu w plecaku. Następnie trzeba przymocować do niego rurkę i ustnik. Bukłak należy umieszczać w pustym plecaku, a dopiero potem przejść do pakowania niezbędnego wyposażenia. Ostatnim krokiem jest przeprowadzenie rurki przez odpowiednie otwory i umieszczenie jej w przeznaczonych do tego szlufkach. Pamiętaj, żeby przekręcić ustnik, by zapobiec rozlaniu się wody. Gotowe! Możesz cieszyć się swoim camelbakiem!