Bukłaki

Czeka Cię długa trasa rowerowa w trudnym terenie, a może wymagający bieg? W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem okaże się plecak z systemem nawadniającym. W Pinguin dbamy o Twoją wygodę, dlatego stworzyliśmy bukłaki, które sprawdzą się w górzystym, jak i leśnym terenie. A to wszystko, byś mógł cieszyć się wysokim poziomem endorfin bez potrzeby zatrzymywania się i rezygnacji z szalonych pieszych czy rowerowych wypraw.

na stronę
 1. Bukłak na wodę Pinguin CAMELBAG BASIC 3 L
  Bukłak na wodę Pinguin CAMELBAG BASIC 3 L

  Pinguin

  Cena 134,99 zł Od 115,99 zł
 2. Bukłak na wodę Pinguin CAMELBAG BASIC 2 L
  Bukłak na wodę Pinguin CAMELBAG BASIC 2 L

  Pinguin

  Cena 129,99 zł Od 112,99 zł
 3. Bukłak na wodę Pinguin CAMELBAG PRO 3 L
  Bukłak na wodę Pinguin CAMELBAG PRO 3 L

  Pinguin

  Cena 154,99 zł Od 134,99 zł
 4. Bukłak na wodę Pinguin CAMELBAG PRO 2 L
  Bukłak na wodę Pinguin CAMELBAG PRO 2 L

  Pinguin

  Cena 144,99 zł Od 125,99 zł
na stronę

Jaki bukłak do plecaka najlepiej wybrać?

Bukłak po pierwsze powinien być dobrze dopasowany wielkością do naszego plecaka. Nie może być za mały, by nie zmieniał w nim swojego położenia. Nie może być również za duży. W tym przypadku będzie uniemożliwiał zamknięcie plecaka. Bukłak warto również dopasować do swoich potrzeb. Należy oszacować, ile mniej więcej jesteśmy w stanie wypić w trasie. Na tej podstawie wybieramy odpowiedni litraż. Zazwyczaj dostępne w ofercie są pojemności od 1l do 3l. Nawadnianie podczas wysiłku jest bardzo ważne, dlatego nie powinniśmy zaniżać założonej wartości. Jednak również w drugą stronę, nie warto brać większego litrażu i dodawać sobie zbędnego obciążenia, które spowolni nas w trasie i zmniejszy wydajność.

Camelbak / camelbag – co to jest?

Camelbak/camelbag to nic innego jak system nawadniający pozwalający pić podczas jazdy, zwiększając tym samym wygodę i komfort. Sprawdzi się podczas endurowego wypadu, kiedy podjeżdżając pod stromy podjazd, nie chcemy się zatrzymywać. Kiedy zaczyna brakować przełożeń w kasecie, a ciężki oddech zaczyna dokuczać suchością w gardle, wtedy wygodnym rozwiązaniem jest camelbak, który pozwala ugasić pragnienie bez zdejmowania rąk z kierownicy. Jest też podobnym udogodnieniem podczas downhillowych wyścigów lub gwałtownych zjazdów, kiedy liczy się równowaga i ponadprzeciętne skupienie. Podczas tego typu aktywności nie ma możliwości zrobienia postoju na uzupełnienie płynów, dlatego i w tym wypadku świetnie sprawdzi się camelbak.

Jak zamontować bukłak w plecaku

Metod, by zamontować bukłak w plecaku, może być wiele w zależności od tego, jaki sprzęt posiadamy. Jednak najlepiej sprawdzającą się techniką jest montowanie uzupełnionego już bukłaka. Nawet jeżeli wlew jest od góry, to nalanie wody wcześniej zapobiegnie jej przypadkowemu rozlaniu w plecaku. Następnie trzeba przymocować do niego rurkę i ustnik. Bukłak należy umieszczać w pustym plecaku, a dopiero potem przejść do pakowania niezbędnego wyposażenia. Ostatnim krokiem jest przeprowadzenie rurki przez odpowiednie otwory i umieszczenie jej w przeznaczonych do tego szlufkach. Pamiętaj, żeby przekręcić ustnik, by zapobiec rozlaniu się wody. Gotowe! Możesz cieszyć się swoim camelbakiem!

Copyright © 2013-2017 Magento, Inc. All rights reserved.