Materace turystyczne

Dla ceniących sobie wysokiej jakości komfort podczas nocy w terenie przygotowaliśmy w Pinguin materace nadmuchiwane, które sprawią, że nawet pod namiotem poczujesz się jak w domu. Szeroki wybór rozmiarów i kolorów pozwoli Ci na dobranie go według własnych potrzeb. Nasze materace sprawdzą się nie tylko na biwaku, ale również na szlaku czy podczas ogniska, nad morzem czy jeziorem.

  Materac turystyczny Pinguin Stream Mummy blue

  Pinguin

  Od 215,99 zł Cena 269,99 zł
  Materac turystyczny Pinguin Stream Mummy khaki

  Pinguin

  Od 215,99 zł Cena 269,99 zł
  Materac turystyczny Pinguin Stream Regular blue

  Pinguin

  Od 239,99 zł Cena 299,99 zł
  Materac turystyczny Pinguin Stream Regular khaki

  Pinguin

  Od 239,99 zł Cena 299,99 zł
  Materac turystyczny Pinguin Stream Comfort blue

  Pinguin

  Od 239,99 zł Cena 299,99 zł
  Materac turystyczny Pinguin Stream Comfort khaki

  Pinguin

  Od 239,99 zł Cena 299,99 zł
  Worek do pompowania materacy Pinguin Air Bag blue

  Pinguin

  Od 49,99 zł Cena 54,99 zł
  Sale
  Materac turystyczny Pinguin WAVE XL orange

  Pinguin

  Od 343,99 zł Cena 429,99 zł
  Sale
  Materac turystyczny Pinguin WAVE L orange

  Pinguin

  Od 319,99 zł Cena 399,99 zł
  Sale
  Materac turystyczny Pinguin WAVE L green

  Pinguin

  Od 319,99 zł Cena 399,99 zł
  Sale
  Materac turystyczny Pinguin Skyline L orange

  Pinguin

  Od 291,99 zł Cena 364,99 zł
  Sale
  Materac turystyczny Pinguin Skyline XL orange

  Pinguin

  Od 375,99 zł Cena 469,99 zł
  Sale
  Materac turystyczny Pinguin Skyline XL blue

  Pinguin

  Od 375,99 zł Cena 469,99 zł
  Sale
  Materac turystyczny Pinguin Skyline L blue

  Pinguin

  Od 291,99 zł Cena 364,99 zł

Zalety turystycznych materacy nadmuchiwanych

Po długiej wędrówce marzymy tylko o tym, by położyć się w namiocie i zasnąć. Najlepiej na czymś miękkim i wygodnym. Właśnie dlatego materac turystyczny jest dobrym wyborem. Ma przewagę nad cienkimi karimatami, które rozłożone nawet na równym terenie potrafią być twarde i niewygodne, a ponadto słabo izolujące. Materac turystyczny natomiast, jest miękki, a dodatkowo zapewnia bardzo dobrą ochronę przez zimnem z podłoża. Swoim zastosowaniem wychodzi poza szlaki turystyczne czy pola namiotowe. Może być używany w domu jako dodatkowe miejsce do spania dla gości oraz na plaży i w basenie.

Materac turystyczny czy karimata?

Materac turystyczny, jak i karimata mają swoje zalety. Jednak jedno i drugie sprawdzi się w zupełnie innych warunkach i będzie dobrym rozwiązaniem w zależności od tego, jakie mamy oczekiwania względem produktu. Znaczy to, że ani materac, ani karimata nie są dla każdego. Dlaczego? Nadmuchiwane łózko, miękkie i wygodnie brzmi idealnie po całym dniu marszu. Jednak jeżeli podróżujemy z dużym plecakiem, wówczas liczy się waga. A materac niestety waży i to nie mało. Ponadto zajmuje sporo miejsca, co jest bardzo niepraktyczne, kiedy w plecaku liczy nam się każdy centymetr sześcienny plecaka. Zatem materac będzie dobrym rozwiązaniem, kiedy podróżujemy samochodem,  wybieramy się na biwak lub pokonujemy krótkie trasy.

Jaki materac turystyczny wybrać?

Wybierając materac turystyczny, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jednym z nich jest zdecydowanie waga produktu, jego pełen wymiar jak i ten po złożeniu. Ma to znaczenie zwłaszcza przy pieszych wyprawach, kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca w plecaku i nie chcemy, go przeciążać. Drugim aspektem jest materiał, z którego został wykonany. Niektóre materace zrobione są z gładkiego tworzywa, które sprawia, że śpiwór się po nim ślizga. Dlatego należy zwrócić uwagę, aby chociaż jedna strona materaca pokryta była przyjemnym w dotyku materiałem imitującym welur, co znacznie zwiększy komfort wypoczynku.

.button { letter-spacing: 1px; } .btn, .font-bold, .normal-price .price-final_price .price, .product-item-link, .button { font-family: Montserrat-bold, sans-serif; }