Materace nadmuchiwane

Dla ceniących sobie wysokiej jakości komfort podczas nocy w terenie przygotowaliśmy w Pinguin materace nadmuchiwane, które sprawią, że nawet pod namiotem poczujesz się jak w domu. Szeroki wybór rozmiarów i kolorów pozwoli Ci na dobranie go według własnych potrzeb. Nasze materace sprawdzą się nie tylko na biwaku, ale również na szlaku czy podczas ogniska, nad morzem czy jeziorem.

na stronę
 1. Materac Pinguin WAVE XL orange
  Materac Pinguin WAVE XL orange

  Pinguin

  Cena 429,99 zł Od 369,99 zł
 2. Materac Pinguin WAVE XL green
  Materac Pinguin WAVE XL green

  Pinguin

  Cena 429,99 zł Od 369,99 zł
 3. Materac Pinguin WAVE L orange
  Materac Pinguin WAVE L orange

  Pinguin

  Cena 399,99 zł Od 344,99 zł
 4. Materac Pinguin WAVE L green
  Materac Pinguin WAVE L green

  Pinguin

  Cena 399,99 zł Od 344,99 zł
 5. Materac Pinguin SKYLINE L orange
  Materac Pinguin SKYLINE L orange

  Pinguin

  Cena 364,99 zł Od 314,99 zł
 6. Materac SKYLINE XL orange
  Materac SKYLINE XL orange

  Pinguin

  Cena 469,99 zł Od 409,99 zł
 7. Materac SKYLINE XL blue
  Materac SKYLINE XL blue

  Pinguin

  Cena 469,99 zł Od 409,99 zł
 8. Materac Pinguin SKYLINE L blue
  Materac Pinguin SKYLINE L blue

  Pinguin

  Cena 364,99 zł Od 314,99 zł
na stronę

Zalety turystycznych materacy nadmuchiwanych

Po długiej wędrówce marzymy tylko o tym, by położyć się w namiocie i zasnąć. Najlepiej na czymś miękkim i wygodnym. Właśnie dlatego materac turystyczny jest dobrym wyborem. Ma przewagę nad cienkimi karimatami, które rozłożone nawet na równym terenie potrafią być twarde i niewygodne, a ponadto słabo izolujące. Materac turystyczny natomiast, jest miękki, a dodatkowo zapewnia bardzo dobrą ochronę przez zimnem z podłoża. Swoim zastosowaniem wychodzi poza szlaki turystyczne czy pola namiotowe. Może być używany w domu jako dodatkowe miejsce do spania dla gości oraz na plaży i w basenie.

Materac turystyczny czy karimata?

Materac turystyczny, jak i karimata mają swoje zalety. Jednak jedno i drugie sprawdzi się w zupełnie innych warunkach i będzie dobrym rozwiązaniem w zależności od tego, jakie mamy oczekiwania względem produktu. Znaczy to, że ani materac, ani karimata nie są dla każdego. Dlaczego? Nadmuchiwane łózko, miękkie i wygodnie brzmi idealnie po całym dniu marszu. Jednak jeżeli podróżujemy z dużym plecakiem, wówczas liczy się waga. A materac niestety waży i to nie mało. Ponadto zajmuje sporo miejsca, co jest bardzo niepraktyczne, kiedy w plecaku liczy nam się każdy centymetr sześcienny plecaka. Zatem materac będzie dobrym rozwiązaniem, kiedy podróżujemy samochodem,  wybieramy się na biwak lub pokonujemy krótkie trasy.

Jaki materac turystyczny wybrać?

Wybierając materac turystyczny, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jednym z nich jest zdecydowanie waga produktu, jego pełen wymiar jak i ten po złożeniu. Ma to znaczenie zwłaszcza przy pieszych wyprawach, kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca w plecaku i nie chcemy, go przeciążać. Drugim aspektem jest materiał, z którego został wykonany. Niektóre materace zrobione są z gładkiego tworzywa, które sprawia, że śpiwór się po nim ślizga. Dlatego należy zwrócić uwagę, aby chociaż jedna strona materaca pokryta była przyjemnym w dotyku materiałem imitującym welur, co znacznie zwiększy komfort wypoczynku.

Copyright © 2013-2017 Magento, Inc. All rights reserved.