Śpiwory turystyczne dla dzieci

Przy wyborze śpiwora dla dziecka liczy się szczególne dopasowanie, ponieważ są one szczególnie wrażliwe na zimno i szybko tracą ciepło. W Pinguin oferujemy modele w kształtach mumii i prostokąta. Te pierwsze, ze względu na dobre dopasowanie i zwężany dół, szczególnie sprawdzą się podczas chłodniejszych nocy. Natomiast proste, będą dobrym rozwiązaniem na lato, lub do przedszkola. Dużo miejsca wewnątrz śpiwora pozwala na wygodne ułożenie się do snu.

  Ciepły śpiwór dziecięcy Pinguin COMFORT JUNIOR PFM blue

  Pinguin

  Od 373,99 zł Cena 439,99 zł
  Śpiwór syntetyczny Pinguin MISTRAL JUNIOR PFM green

  Pinguin

  Od 322,99 zł Cena 379,99 zł
  Śpiwór turystyczny dla dzieci Pinguin BLIZZARD JUNIOR PFM blue

  Pinguin

  Od 335,74 zł Cena 394,99 zł
  Śpiwór turystyczny dla dzieci Pinguin SAVANA JUNIOR PFM red

  Pinguin

  Od 322,99 zł Cena 379,99 zł
  Śpiwór turystyczny dla dzieci Pinguin SAVANA JUNIOR PFM light blue

  Pinguin

  Od 322,99 zł Cena 379,99 zł
  Śpiwór turystyczny dla dzieci Pinguin BLIZZARD JUNIOR PFM red

  Pinguin

  Od 335,74 zł Cena 394,99 zł

Śpiwór dla dziecka pod namiot – podstawowe zasady wyboru

Wybierając śpiwór dla dziecka powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze śpiwór dziecięcy powinien być dobrany do wzrostu użytkownika. Dzieci szybko rosną i bardzo kuszącym rozwiązaniem jest kupienie większego śpiwora, który posłuży naszym pociechom jeszcze kilka następnych lat. Niestety, nie jest to dobry pomysł. Zbyt duży śpiwór będzie tworzył ciężką do ogrzania przestrzeń, przez to trudniej będzie dziecku się ogrzać. Natomiast zbyt mały, będzie sprawiał dyskomfort, przez brak możliwości całkowitego wyprostowania w nim nóg. Ponadto nadmiernie naciągnięte wypełnienie nie grzeje tak skutecznie i może prowadzić po wychłodzenia. Trzeba pamiętać również o tym, że dzieci bardzo szybko tracą ciepło, dlatego warto wybierać te z niższą temperatura komfortu, które zapewnią dobre ocieplenie w chłodniejsze noce.

Śpiwór dla dziecka w wieku 5 i 10 lat – czym się różnią?

Śpiwór dla dziecka 10 lat będzie różnił się od tego dla 5 latka długością i wypełnieniem. Z racje tego, że dzieci szczególnie szybko tracą ciepło, powinien być precyzyjnie dobrany. Nie może być za duży ani za mały. Kupiony na wyrost może prowadzić do wychłodzenia za sprawą zbyt dużej, pustej przestrzeni w nogach. Z kolei za mały będzie po prostu niewygodny, a przy próbie jego rozciągnięcia nie będzie odpowiednio grzał. Wybierając śpiwór dla najmłodszych warto, by miały one kaptur, który posłużyć może również jako poduszka. Dodatkowym udogodnieniem jest dwustronny zamek ułatwiający dzieciom regulacje temperatury i niestanowiący problemu w obsłudze.

Mumia, czy prostokąt? Jaki śpiwór dziecięcy będzie najlepszy?

Zarówno mumia, jak i prostokąt mają swoje zalety, które zależą od sposobu użytkowania. Ten pierwszy znacznie lepiej sprawdzi się podczas niższych temperatur. Poprzez precyzyjne dopasowanie i małą przestrzeń wewnątrz, bardzo dobrze utrzymuje ciepło. Prostokątny natomiast przez swój kształt nie utrzymuje ciepła na tak wysokim poziomie, jak mumia. Dlatego też będzie odpowiedni na lato. Zapewni swobodę ruchu wewnątrz i pozwoli na wygodne ułożenie się do snu. Sprawdzi się jako śpiwór dla dziecka pod namiot, do przedszkola i jako dodatkowa kołdra w domu. Dzięki małym rozmiarom łatwo go przetransportować lub nawet wozić dla dziecka w samochodzie, w razie chłodniejszego wieczoru poza domem.