Plecaki dla dzieci

Plecaki sportowe dla dzieci marki Pinguin, które sprawdzą się nie tylko podczas wycieczek, ale również w drodze do szkoły czy podczas szaleństw na placu zabaw. Zaprojektowane, by dbać o wygodę i komfort dziecka oraz stworzone tak, by mali poszukiwacze przygód mogli cieszyć się beztroską i bezpieczeństwem swojego bagażu. Kolorowe i barwne sprawdzą się zarówno jako plecak do szkoły czy przedszkola jak i na małą-wielką wyprawę.

Plecaki dla dzieci to nie tylko plecaki szkolne

Plecak dla dziecka nie musi być tylko szkolnym wyposażeniem. Pinguin proponuje plecaki sportowe dla dzieci, które równie dobrze sprawdzą się nie tylko do noszenia książek i zeszytów, ale i na szlaku, podczas rodzinnych lub szkolnych wycieczek, zwiedzania i w trakcie szaleństw na placu zabaw. Są to uniwersalne plecaki dzięki którym dziecko będzie w stanie spakować się samo i zadbać o swój bagaż. Pozwalają na to modele z zaprojektowanymi licznymi kieszeniami, by najmłodsi w łatwy sposób mogli umieścić w nich swoje ulubione przybory, bez obaw o ich zagubienie.

Plecak dla przedszkolaka – podstawowe wytyczne

Przy wyborze plecaka dla najmłodszych, powinniśmy kierować się pewnymi wytycznymi, by zadbać po pierwsze o zdrowie dziecka i po drugie o jego wygodę. W większości przypadków jednak, jedno i drugie chodzą w parze. Przede wszystkim plecaczek dla przedszkolaka powinien być dopasowany do jego wieku i wzrostu, by nie przeciążyć kręgosłupa. Myśl o kupieniu plecaka „na lata”, który posłuży mu jeszcze w szkole jest bardzo kusząca. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z wad kręgosłupa, które mogą pojawić się w przyszłości, jeśli wybierzemy za duży plecak. Będzie on ciężki i niewygodny. Dlatego kolejną wytyczną jest właśnie jego waga. W trosce o komfort i zdrowie przedszkolaka należy wybierać te lekkie, które bez obaw dziecko będzie mogło spakować również na wycieczkę.  Należy jeszcze zwrócić uwagę, by ramiona były szerokie, co znacznie zwiększy komfort użytkowania nawet przy większej wadze plecaka.

Mini plecaki dla dzieci na wycieczkę

W ofercie plecaków dla dzieci na rynku znajdują się również mini plecaki, które pomieszczą mniejszy ekwipunek, ale za to są lżejsze i sprawdzą się w szczególności dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pakowaniem. Dodatkowo mini plecaki posiadają wiele barw, wzorów a nawet kształtów, by zachęcić nawet największe marudy do noszenia swoich rzeczy. Plecaki w formie króliczka, żabki, owieczki czy w ulubionych kolorach z pewnością zachęcą dzieci do wspólnego pakowania i dodadzą siły na szlaku.