Maty samopompujące podwójne

Podwójne maty turystyczne to świetne rozwiązanie dla osób podróżujących w duecie lub w pojedynkę, lecz ceniących sobie wysoki komfort wypoczynku. Sprawdzą się idealnie podczas biwaku lub wyprawy samochodem, zapewniając wygodę na poziomie domowego podwójnego łóżka. Maty samopompujące zajmują niewiele miejsca i szybko się rozkładają, a materace dmuchane zapewniają wysoką jakość snu na kempingu.

Mata podwójna, połączony śpiwór i czujesz się jak u siebie w łóżku

Spanie pod namiotem może przywodzić na myśl wyobrażenia lub nieprzyjemne wspomnienia o twardej karimacie, bólu pleców i niewysypaniu się. Jednak wcale nie musi tak być. Dzisiaj na rynku dostępny jest duży wybór komfortowych dmuchanych materacy turystycznych czy mat samopompujących. Szczególnie wygodnym wyborem jest ta ostatnia opcja, która nie tylko sprawia, że czujemy się pod namiotem jak w domu, ale również jest łatwa w obsłudze, a złożona zajmuje mniej miejsca niż materac. Zwłaszcza podwójna mata samopompująca wydaje się idealnym rozwiązaniem na biwak, gdzie może zastąpić nam wygodne domowe warunki. Dodatkowo połączone ze sobą dwa śpiwory sprawią wrażenie, jakbyśmy spali pod kołdrą w królewskim łóżku.

Czy warto zdecydować się na dwuosobowy materac turystyczny?

Podwójny materac turystyczny jest w stanie zapewnić nam wygodny sen w outdoorze, jednak zajmuje na tyle dużo miejsca, że mógłby zająć pół plecaka. Nawet jeśli podróżujemy z inną osobą i moglibyśmy podzielić się ekwipunkiem, to wciąż pozostaje bardzo ciężki. Nie sprawdzi się zatem podczas pieszej wędrówki. Będzie natomiast świetnym rozwiązaniem na biwak lub kiedy podróżujemy samochodem. Z pewnością umili noce w namiocie i podniesie komfort snu. Dmuchany materac jest miękki i za sprawą wypełnienia powietrzem, dobrze izoluje od chłodu z podłoża. Natomiast podwójny sprawi, że poczujemy się jak w domowym, wygodnym łóżku. Będzie dobrym rozwiązaniem dla pary lub jeśli podróżujemy sami, ale lubimy wysoki komfort nawet na biwaku. Zastosowanie podwójnego materaca wychodzi poza kemping. Może być użyty w domu, jako dodatkowe miejsce do spania dla gości lub na plaży nad morzem czy jeziorem.

Mata samopompująca podwójna – komfortowy sen we dwoje

Podróżując we dwoje ciężko o komfortowy sen na dwóch pojedynczych materacach czy pod osobnymi śpiworami. Sprawa staje się jeszcze bardziej uciążliwa, kiedy wybraliśmy się na długi biwak i czeka nas wiele źle przespanych nocy. Dlatego wygodnym rozwiązaniem jest mata samopompująca, która zapewnia komfortowy sen we dwoje, dzięki swojej większej powierzchni i to bez przestrzeni, która powstaje podczas złączenia ze sobą dwóch pojedynczych mat. Dodatkowy komfort można uzyskać, łącząc ze sobą śpiwory. Dzięki temu poczujemy się jak pod swoją kołdrą w domu i na podwójnym łóżku.