Plecaki turystyczne

Niezależnie od terenu jaki wybierzesz na swoją podróż, niezbędnym udogodnieniem będzie plecak wycieczkowy. Mały, ale pojemny sprawdzi się w jedno lub dwudniowych podróżach. Na dłuższe wyprawy odpowiedni będzie ten o większym litrażu. Zostały stworzone po to, byś mógł cieszyć się wygodą i czerpać radość z przemierzania szlaków bez zmartwień o bagaż. W Pinguin posiadamy szeroką ofertę plecaków wycieczkowych dla dzieci jak i dorosłych.

  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Ride 19 black/yellow

  Pinguin

  Od 314,99 zł Cena 419,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Ride 19 red

  Pinguin

  Od 356,99 zł Cena 419,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Air 33 black

  Pinguin

  Od 382,99 zł Cena 509,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Fly 30 petrol

  Pinguin

  Od 412,99 zł Cena 549,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Fly 30 black

  Pinguin

  Od 412,99 zł Cena 549,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Air 33 red

  Pinguin

  Od 382,99 zł Cena 509,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Air 33 petrol

  Pinguin

  Od 382,99 zł Cena 509,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny dla dziecka Pinguin Fly 15 petrol

  Pinguin

  Od 239,99 zł Cena 319,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Ride 25 red

  Pinguin

  Od 344,99 zł Cena 459,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Trail 42 black

  Pinguin

  Od 364,99 zł Cena 609,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Ride 25 black

  Pinguin

  Od 390,99 zł Cena 459,99 zł
  Sale
  Plecak turystyczny Pinguin Ride 25 green

  Pinguin

  Od 344,99 zł Cena 459,99 zł

Plecak wycieczkowy, czyli jaki?

Zwiedzanie kojarzy się z wakacjami, aktywnym wypoczynkiem, ale również z ciężkim plecakiem, w którym zawsze ciężko coś znaleźć. Czy słusznie? Okazuje się, że odpowiedni nie powinien sprawiać dyskomfortu ani psuć wspomnień z wyprawy. Zastanówmy się czym jest dobrze dobrany plecak wycieczkowy. To funkcjonalny towarzysz podróży. Jeśli wycieczka jest jedno lub dwu dniowa i nie potrzebujemy dużego ekwipunku, taki plecak zazwyczaj nie przekracza 20l lub 25l. Posiada jedną dużą komorę, do której pakujemy większe przedmioty. Natomiast mniejsze kieszenie zewnętrzne są przystosowane do najważniejszych i najpotrzebniejszych drobiazgów, do których potrzebujemy szybkiego dostępu. Natomiast większe plecaki, na wycieczki kilkudniowe i dłuższe zaczynają się od litrażu ok. 30l i posiadają więcej komór, dla lepszej organizacji ekwipunku.

Plecaki wycieczkowe damskie i męskie

Wybór plecaków wycieczkowych jest na tyle duży, ze znajdziemy w nim bogatą ofertę zarówno dla Panów jak i Pań. Różne modele zachęcają swoim wyglądem, stylizowane na nowoczesne plecaki miejskie jak i trekkingowe plecaki wyprawowe. Wszystko po to, by każdy znalazł odpowiadający mu fason z wygodnym ułożeniem kieszeni, bo trzeba zaznaczyć, że ich ilość i rozmieszczenie mają ogromne znaczenie. Właśnie dlatego plecaki na długie wyprawy uzbrojone są w bardzo dużą liczbę schowków i pas biodrowy, który nie tylko usztywnia i poprawia podtrzymanie ale i pełni funkcję dodatkowej saszetki. Zdarza się również, że i plecaki na jednodniowe wycieczki mają wszyte takie udogodnienie, by użytkownik mógł cieszyć się wygodą i bliskością najpotrzebniejszych gadżetów niczym prawdziwy podróżnik.

Plecak wycieczkowy dla dziecka

Plecaki wycieczkowe dla dzieci, również charakteryzują się dużą ilością kieszonek i schowków. Oferta dla najmłodszych jest szeroka a kolory zachęcają dzieci do zabierania ich na swoje pierwsze wyprawy. Bogatą ofertę barw można dostrzec zwłaszcza w kategorii plecaków wycieczkowych dla dziewczynek, gdzie również motywy z ulubionymi bohaterami z bajek i seriali animowanych zachęcają do ich noszenia. Należy jednak pamiętać ze kolory i baśniowe nadruki, to sprawa drugorzędna i najważniejszymi cechami plecaków wycieczkowych są funkcjonalność i wygoda.