Śpiwory trzysezonowe

Jeśli podróżujesz nie tylko latem i szukasz śpiwora, który spełni Twoje oczekiwania również wiosną i jesienią, to dobrym wyborem będzie ten trzysezonowy. Jego wypełnienie sprawdzi się podczas chłodnych nocy, kiedy temperatura sięga zera stopni. W Pinguin przygotowaliśmy dla Ciebie zarówno śpiwory typu mumia, które świetnie zachowują ciepło, jak i szerokie, dzięki którym zachowasz swobodę ruchu.

na stronę
 1. Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 630 blue
  .
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 630 blue

  Pinguin

  Cena 1 299,00 zł Od 1 169,99 zł
 2. Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 630 green
  .
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 630 green

  Pinguin

  Cena 1 299,00 zł Od 1 169,99 zł
 3. Śpiwór puchowy Pinguin LAVA 350 green
  .
  Śpiwór puchowy Pinguin LAVA 350 green

  Pinguin

  Cena 889,99 zł Od 799,99 zł
 4. Śpiwór puchowy Pinguin LAVA 350 blue
  .
  Śpiwór puchowy Pinguin LAVA 350 blue

  Pinguin

  Cena 889,99 zł Od 799,99 zł
 5. Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM khaki
  .
  Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM khaki

  Pinguin

  Cena 409,99 zł Od 369,99 zł
 6. Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM petrol
  .
  Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM petrol

  Pinguin

  Cena 409,99 zł Od 369,99 zł
 7. Śpiwór turystyczny Pinguin TOPAS CCS blue
  .
  Śpiwór turystyczny Pinguin TOPAS CCS blue

  Pinguin

  Cena 599,99 zł Od 539,99 zł
 8. Śpiwór turystyczny Pinguin TOPAS CCS grey
  .
  Śpiwór turystyczny Pinguin TOPAS CCS grey

  Pinguin

  Cena 599,99 zł Od 539,99 zł
na stronę

Śpiwór trzysezonowy – czym się charakteryzuje?

Śpiwór trzysezonowy jest dość uniwersalny i będziemy mogli zabrać go ze sobą na wyprawę nie tylko latem, podczas upalnych dni i nieco chłodniejszych nocy, ale i wiosną czy jesienią. Sprawdzi się, kiedy temperatura robi się niższa, lecz pozostanie powyżej zera. Są to albo lekkie śpiwory typu mumia, które dzięki zwężanemu dołowi pozwalają zachować ciepło, lub szerokie, które pozostawiają użytkownikowi swobodę ruchu. Te drugie różnić się będą od tych letnich o tym samym kształcie. Między innymi tym, że mają kaptur, który dodatkowo zatrzymuje ciepło, ale i posłużyć może jako poduszka. W ofercie Pinguin posiadamy również śpiwory bardziej lub mniej zwężane, które zachowując ciepło jednocześnie pozwalają przyjąć wygodną pozycję do snu.

Jaki śpiwór trzysezonowy wybrać?

Wybierając śpiwór trzysezonowy należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Zawsze powinny podane być trzy temperatury: komfortu, maksymalna i minimalna. Ta pierwsza oznacza najniższą ilość stopni, które mogą panować na zewnątrz, żebyśmy czuli się dobrze podczas wypoczynku w śpiworze. Maksymalna, czyli taka, której przekroczenie może powodować potliwość i dyskomfort. Nie zawsze jesteśmy w stanie ją przewidzieć, dlatego warto, by śpiwór miał wygodny zamek, który możemy intuicyjnie rozpiąć, kiedy zrobi nam się za ciepło. Przekroczenie temperatury minimalnej natomiast może doprowadzić do wychłodzenia i pogorszenia zdrowia. Dlatego śpiwory trzysezonowe nie nadają się na zimę. Dokonując wyboru warto również zwrócić uwagę na nasze indywidualne preferencje. Jeżeli szybko zaczynamy odczuwać zimno, warto wybrać model o niższej temperaturze komfortu – czyli cieplejszy.

Wypełnienie syntetyczne stosowane w śpiworach trzysezonowych

Wypełnienie używane w śpiworach trzysezonowych zależy od tego, do jakiej temperatury są przystosowane. Cieńsze wypełnienie będzie miał śpiwór z temperaturą komfortu do 6 stopni, a grubsze ten do 3 stopni. Najczęściej używa się wkładu syntetycznego, który oprócz trzymania temperatury charakteryzuje się również lekkością i miękkością. Jego włókna odpychają wodę, sprawiając, że jest świetnym wyborem na długie wyprawy. Śpiwór syntetyczny trzysezonowy utrzymuje się łatwo. Można prać go w pralce i bardzo szybko schnie. Trzymany w pokrowcu się nie odkształca.

Copyright © 2013-2017 Magento, Inc. All rights reserved.