Śpiwory letnie

Lekkie śpiwory są świetnym rozwiązaniem na lato. Sprawdzą się zarówno w upalnym klimacie, gdzie temperatura całą dobę pozostaje wysoka, jak i w kraju, kiedy noce bywają chłodniejsze. Przy doborze warto kierować się rodzajem i grubością wypełnienia, by w optymalnie dopasować je do swoich potrzeb. Znaczenie ma również kształt śpiwora. Te zwężające się, typu mumia, dobrze utrzymują ciepło, natomiast proste i szersze dadzą nam większą swobodę ruchu.

na stronę
na stronę

Jaki śpiwór będzie najlepszy na lato pod namiotem?

Letni czas to pora wysokich temperatur. Jednak i wtedy przyda nam się lekki śpiwór, który ochroni nas przed nocnym chłodem, ale i poprawi komfort snu. Warto wybierać wtedy modele o szerszym kroju i większej powierzchni, które zapewnią nam swobodę ruchu. Dodatkowo spowodują, że wewnątrz mamy dużo niezapełnionego miejsca, które trudniej się ogrzewa. Co za tym idzie, taki kształt będzie kiepskim wyborem zimą, ale za to świetnie sprawdzi się latem. Warto również zwrócić uwagę na wypełnienie. Grube i tym bardziej z naturalnego puchu, sprawi, że będzie nam zdecydowanie za gorąco w letnie noce. Natomiast wybierając syntetyczne i lekkie zapewnimy sobie odpowiednią temperaturę wewnątrz.

Śpiwór letni powinien być lekki lub ultralekki

Letni śpiwór powinien być lekki i nie chodzi tutaj tylko o wagę, ale też o grubość. Chociaż przyznać trzeba, że ma to swoje przełożenie, bo im mniej ocieplenia znajduje się wewnątrz, tym produkt będzie lżejszy. Natomiast śpiwór z przeznaczeniem na najcieplejszą porę roku powinien przede wszystkim mieć dostosowane do panującej pogody wypełnienie. Warto również, by posiadało ono właściwości pomagające zachować stałą temperaturę wewnątrz śpiwora. Takie rozwiązanie mamy w swojej ofercie Pinguin. ThermibFibre PFN to innowacyjna technologia, która stanowi warstwę termoizolacyjną. Pozwala na maksymalne zwiększenie komfortu w ciepłe noce.

Technologie stosowane w letnich śpiworach Pinguin

W letnich śpiworach Pinguin zastosowaliśmy nowej generacji technologię THERMICFIBRE PFM. To nic innego jak materiał termoizolacyjny, składający się z pustych włókien o bardzo małej średnicy, które porównać można nawet do mikrowłókien. Odporność termiczną na tak wysokim poziomie zawdzięcza swojej możliwości wiązania dużej ilości cząsteczek powietrza, nie tylko między włóknami, ale i na jej powierzchni. Wykonane są z silikonu, co dodatkowo stabilizuje warstę termoizolacyjną. Tak zaprojektowane śpiwory są idealnym rozwiązaniem na letnie noce w outdoorze.

Copyright © 2013-2017 Magento, Inc. All rights reserved.