Wszystko o przesyłkach DHL

W naszym sklepie internetowym można skorzystać z dwóch form wysyłki za pomocą firmy DHL - tradycyjnego kuriera lub punktów odbiorów DHL.

•   Metoda dostawy Kurier Punkt odbioru
•   Czas dostawy 1 dzień roboczy (lub 2 dni robocze w bardzo rzadkich przypadkach)  1 dzień roboczy (lub 2 dni robocze w bardzo rzadkich przypadkach) 
•   Pobranie tak nie

 

Jak działają punkty odbioru DHL?

 

Co to są punkty odbioru DHL? 

 

Punkty odbioru DHL to sieć ponad 8 tysięcy punktów, w których mozesz odebrać paczkę w całej Polsce. Największymi parnerami firmy DHL są m.in. Żabka, Inmedio czy Shell. Dodatkowo firma DHL umożliwia odebranie paczki w 170 automatach paczkowych DHL Locker. 

 

Jak to działa?

 

  1. Podczas finalizacji zakupów w sklepie internetowym wybierasz interesujący Cię punkt odbioru.
  2. Otrzymujesz powiadomienie o możliwości odbioru paczki wraz z kodem PIN na podany e-mail lub nr telefonu.
  3. Odbierasz przesyłkę, gdy masz czas. Paczka czeka na Ciebie 7 dni kalendarzowych, a do odebrania jej potrzebujesz kodu PIN i numeru telefonu.
  4. Jeśli nie masz czasu odebrać paczki, przekaż PIN oraz numer telefonu zaufanej osobie, żeby ona mogła odebrać paczkę.

 

Więcej informacji na temat punktów odbioru można znaleźć na stronie internetowej DHL: https://www.dhlparcel.pl/pl/dla-ciebie/odbior/punkt.html 

Jak działają paczki kurierskie?

 

Co to jest kurier DHL?

 

Firma DHL to jedna z kilku firm kurierskich, która dostarcza paczki na terenie całej Polski. Paczki w ekspresowym tempie trafiają do klientów, ponieważ już następnego dnia roboczego po nadaniu paczki możesz się cieszyć z odebrania swojej przesyłki.

 

Jak to działa?

 

  1. Podczas finalizacji zamówienia w sklepie internetowym należy wybrać kuriera DHL oraz podać adres dostawy i nr telefonu.
  2. Po nadaniu paczki przez sklep internetowy dostaniesz maila z kodem do śledzenia paczki oraz kod PIN, dzięki któremu możesz przekierować swoją paczkę np. do sąsiada.
  3. Następnego dnia po nadaniu paczki spodziewaj się kuriera.

 

Więcej informacji znajdziej w najczęściej zadawanych pytaniach: https://www.pinguin.pl/faq

Dlaczego warto wybrać DHL?

1. Możliwość śledzenia paczek

Po finalizacji zakupów, klientom e-sklepów  często towarzyszy niepewność, związana z dostarczeniem przesyłki. Aby rozwiać wątpliwości co do statusu doręczenia, firma DHL daje możliwość śledzenia przesyłki na stronie: https://sprawdz.dhl.com.pl/ . Dodatkowo dostajesz e-mail/SMS o planowanym czasie doręczenia. 

 

2. Możliwość przekierownia paczki

Przekieruj paczkę to z kolei wygodna usługa, umożliwiająca odbiorcom przesyłek samodzielną zmianę daty lub miejsca doręczenia paczki już po jej nadaniu, bez konieczności kontaktowania się z nadawcą. Przesyłkę mozna przekierować na adres alternatywny, np. do sąsiada lub do punktów odbioru DHL Parcel. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.dhlparcel.pl/pl/dla-ciebie/odbior/przekieruj.html

 

3. Możliwość płacenia kartą za przesyłkę

Od 01.04.2020r. firma DHL wyposażyła wszystkich swoich kurierów w terminale płatnicze, dzięki czemu w wygodny sposób odbierzesz przesyłki wysłane do Ciebie za pobraniem.