Kuchenki turystyczne

Wybór kuchenki turystycznej może być łatwą kwestią, jeśli wiemy, w jakich warunkach chcemy gotować. To ważne, ponieważ inny rodzaj kuchenki sprawdzi się latem a inny zimą. Wyznacznikiem będzie również długość i typ podróży. W pieszej wyprawie z pewnością zdecydujemy się na lekką i małą kuchenkę turystyczną, lecz im trasa będzie większa, tym bardziej będziemy skłonni postawić na większą średnicę palnika, z która wiąże się wyższa wygoda gotowania. Jeśli natomiast wybieramy się na biwak samochodem, postawimy zdecydowanie na komfort. W Pinguin odpowiadamy na Twoje potrzeby, oferując sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach.

na stronę
 1. Kuchenka turystyczna Pinguin Atom Titan
  Kuchenka turystyczna Pinguin Atom Titan

  Pinguin

  Cena 229,99 zł Od 206,99 zł
 2. Kuchenka turystyczna Pinguin SURPASS STEEL
  Kuchenka turystyczna Pinguin SURPASS STEEL

  Pinguin

  Cena 149,99 zł Od 134,99 zł
 3. Turystyczna kuchenka gazowa Pinguin MANTIS
  Turystyczna kuchenka gazowa Pinguin MANTIS

  Pinguin

  Cena 239,99 zł Od 215,99 zł
 4. Kuchenka turystyczna gazowa Pinguin SPIDER
  Kuchenka turystyczna gazowa Pinguin SPIDER

  Pinguin

  Cena 189,99 zł Od 169,99 zł
 5. Kuchenka gazowa turystyczna Pinguin CAMPER
  Kuchenka gazowa turystyczna Pinguin CAMPER

  Pinguin

  Cena 139,99 zł Od 125,99 zł
 6. Kuchenka gazowa turystyczna Pinguin TREK
  Kuchenka gazowa turystyczna Pinguin TREK

  Pinguin

  Cena 139,99 zł Od 125,99 zł
 7. Kuchenka turystyczna gazowa Pinguin HIKER
  Kuchenka turystyczna gazowa Pinguin HIKER

  Pinguin

  Cena 139,99 zł Od 125,99 zł
 8. Kuchenka turystyczna Pinguin SURPASS TITAN
  Kuchenka turystyczna Pinguin SURPASS TITAN

  Pinguin

  Cena 219,99 zł Od 197,99 zł
 9. Palnik gazowy turystyczny Pinguin MANTIS TITAN
  Palnik gazowy turystyczny Pinguin MANTIS TITAN

  Pinguin

  Cena 399,99 zł Od 359,99 zł
na stronę

Jaki rodzaj palnika turystycznego wybrać?

Na szlaku najczęściej spotkamy palniki gazowe. Są wygodnym i łatwym rozwiązaniem. Dodatkowo potrafią być naprawdę małych rozmiarów, a co za tym idzie, zmieszczą się w każdy plecak, a niektóre nawet do kieszeni spodni. Ponadto są stosunkowo tanie i wydajne. Takie połączenie sprawia, że palniki gazowe są najczęściej wybierane przez podróżników. Ich właściwie jedyną wadą jest zawodność podczas ujemnej temperatury. Kartusze gazowe, mimo odpowiedniej mieszanki, nie pozwolą na przyrządzenie posiłku podczas mrozu. Można próbować ogrzać taki wkład, jednak lepiej sprawdzi się użycie innego typu palnika. W tym przypadku benzynowy będzie odpowiedzią na dany problem. Spokojnie da sobie radę zimą, a przy tym jest tani w eksploatacji. Jego konstrukcja będzie jednak bardziej skomplikowana, co przełoży się na jego wielkość, wagę i konieczność czyszczenia. Dlatego, jeśli planujemy wędrówkę latem, warto pozostać przy palniku gazowym.

Szybkie gotowanie na mini kuchence turystycznej

Kuchenka turystyczna pozwala przygotować pełnowartościowy obiad w podróży, a w zależności od jej rozmiarów i rodzaju palnika, sprawdzić się może na biwaku czy podczas trekkingu i w różnych warunkach pogodowych. Dlatego wybierając taki sprzęt, powinniśmy zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Bardzo wygodną opcją może okazać się mini kuchenka turystyczna, która zmieści się nawet do najmniejszego plecaka. Zdarzają się nawet modele swoim rozmiarem mniejsze od ludzkiej dłoni. To sprawia, że stają się idealnym rozwiązaniem na długie piesze wędrówki. Trzeba jednak pamiętać, by przed wyprawą sprawdzić, czy naczynia turystyczne mieszczą się na kuchence i czy stoją stabilnie.

Najpopularniejsze są kuchenki jednopalnikowe

Największą popularność wśród kuchenek turystycznych mają te jednopalnikowe, zwłaszcza na gaz. Sprawdzają się w prawie każdych warunkach, jeśli temperatura nie krąży w okolicach zera stopni. Ponadto zasilane jednym rodzajem paliwa, są uniwersalne i potrafią zachować naprawdę małe rozmiary. Nie wymagają skomplikowanego procesu czyszczenia w porównaniu do kuchenek wielopalnikowych. Te potrzebują szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza przy zmianie palnika. Chociaż może wydawać się, że z możliwością dopasowania do potrzeb użytkownika powinny być bardziej uniwersalne, są jednak droższe i liczyć się trzeba z tym, ze przed każdą zmianą należy w odpowiedni sposób przygotować kuchenkę.

Copyright © 2013-2017 Magento, Inc. All rights reserved.