Śpiwory męskie

Decydując się na męski śpiwór, powinniśmy kierować się przy wyborze wzrostem użytkownika. To pozwoli na optymalne zachowanie ciepła i wygodne dopasowanie. Trzeba zwrócić uwagę, by nie był za długi, co może stwarzać zbędną i trudną do ogrzania przestrzeń. Jest to problematyczne zwłaszcza zimą. Nie może być również za krótki, bo to z kolei może prowadzić do rozbicia struktury wypełnienia – a w konsekwencji do utraty właściwości śpiwora.

  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 1000 green

  Pinguin

  Od 1 614,00 zł Cena 1 899,00 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 1000 blue

  Pinguin

  Od 1 614,00 zł Cena 1 899,00 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 630 blue

  Pinguin

  Od 1 265,00 zł Cena 1 489,00 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 630 green

  Pinguin

  Od 1 265,00 zł Cena 1 489,00 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin LAVA 350 green

  Pinguin

  Od 849,99 zł Cena 999,99 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin LAVA 350 blue

  Pinguin

  Od 849,99 zł Cena 999,99 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM khaki

  Pinguin

  Od 422,99 zł Cena 469,99 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór turystyczny Pinguin TREKKING PFM petrol

  Pinguin

  Od 422,99 zł Cena 469,99 zł

Śpiwór męski – dopasowanie do wzrostu

Dobrze dobrany śpiwór męski powinien być dopasowany do wysokości i budowy ciała. Rozmiarem jest oznaczenie jego długości w centymetrach i dla osiągnięcia najwyższego komfortu powinien wynosić tyle, ile nasz wzrost. Zbyt długi będzie tworzył trudną do ogrzania przestrzeń, co będzie stanowiło problem zwłaszcza zima, kiedy staramy się optymalnie utrzymać temperaturę wewnątrz. Natomiast za krótki, nie da możliwości swobodnego ułożenia się w śpiworze, ani wyprostowania nóg. Ponadto bardzo duże rozciągnięcie może wpłynąć na strukturę wypełnienia, które rozbije się i nie będzie w stanie ogrzewać nas na tyle, ile powinno. To z kolei prowadzi do wychłodzenia i jest niebezpieczne dla zdrowia.

Śpiwór męski lewy a prawy

Wśród śpiworów męskich możemy wyróżnić również prawe i lewe. Takie określenie oznacza, w którą stronę otwierany jest zamek. To dodatkowe udogodnienie, dzięki któremu możemy szybciej i łatwiej rozpiąć śpiwór – nawet przez sen – by regulować temperaturę. Dla osób praworęcznych zaleca się lewy, a dla leworęcznych – prawy. Ma to również szczególne znaczenie, kiedy podróżujemy we dwoje i chcemy połączyć ze sobą dwa śpiwory. Wtedy istotne jest, by otwierały się w przeciwnym kierunku. W Pinguin również masz taką możliwość, zwracając uwagę na kształt danego modelu i kierunek zamka.

Śpiwór męski a damski – czym się różnią?

Śpiwór męski różni się od damskiego. Przede wszystkim ten przeznaczony dla mężczyzny jest szerszy, by pozwolić na swobodne ułożenie się w nim, ale na tyle wąski, by nie tworzyć zbędnego miejsca w środku, które trudno ogrzać. Rozmiary śpiworów męskich są również większe, a wynika to z faktu, że mężczyźni są często wyżsi od kobiet. Kolejną kwestią pozostaje wypełnienie, które jest inaczej rozmieszczone. Oba ciała różnią się od siebie budową, dlatego też są ocieplane w nieco inny sposób. Śpiwór z przeznaczeniem dla panów będzie grubszy w miejscach, które mają ogrzać partie bardziej podatne na wychłodzenie w męskim ciele.