Pokrowce przeciwdeszczowe

Nieoczekiwane zmiany pogody w górach nie muszą być przeszkodą i obawą przed przemoczonymi plecakiem czy ekwipunkiem. Na deszcz i błoto mamy odpowiedź. W mokrą aurę sprawdzą się idealnie pokrowce przeciwdeszczowe. W Pinguin mamy je dostępne w różnych rozmiarach, by pasowały na mały plecak 20l, ale i większy, nawet do 100l. Ciesz się komfortem nawet przy deszczowej pogodzie.

Dlaczego warto zabierać pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak?

Przeciwdeszczowy pokrowiec chroni nasz plecak i umieszczony w nim ekwipunek przed nieoczekiwanymi opadami deszczu. Dlatego warto mieć go ze sobą, nawet jeśli nie przewidujemy zmiany pogody, bo ta – zwłaszcza w górach – potrafi się szybko zmieniać. Kiedy podczas startu na szlaku niebo wygląda łagodnie i nie ma na nim ani jednej chmurki, nie znaczy to, że za godzinę nie zacznie padać. Plecaki same w sobie często nie są wodoodporne, dlatego niektóre z nich wyposażone są dodatkowo w pokrowiec przeciwdeszczowy. Jeśli jednak nie, warto się w taki zaopatrzyć, by ochronić swój ekwipunek przed zamoknięciem. Pokrowce dobierane są rozmiarami w zależności od litrażu. W ofercie znajdziemy pokrowce na mały plecak 20l, jak i większy, nawet do 100l.

Pokrowce przeciwdeszczowe na rower

To samo tyczy się tematyki rowerowej. Nie wszystkie sakwy są wodoodporne, dlatego zdarza się, że dostaniemy pokrowiec w komplecie. Jeśli jednak nie ma go w zestawie, warto mimo wszystko rozważyć jego zakup, by uchronić bagaż przed zamoknięciem. Tyczy się to zwłaszcza kolarstwa górskiego, gdzie pogoda potrafi zmienić się z minuty na minutę. Pokrowce na sakwy rowerowe charakteryzują się najczęściej odblaskową barwą, by mimo słabej widoczności rzucać się w oczy na drodze czy szlaku. Podczas dłuższego postoju natomiast przed deszczem warto osłonić również cały rower, którego komponenty nie są odporne na wilgotne warunki atmosferyczne i mogą ulec zniszczeniu.

Sprzęt turystyczny też potrzebuje pokrowca przeciwdeszczowego

Przeciwdeszczowego pokrowca potrzebuje nie tylko plecak i nasz ekwipunek w nim schowany, ale również sprzęt turystyczny taki jak namiot czy śpiwór, by uniknąć problematycznej sytuacji. Kiedy znajdujemy się na biwaku, możemy użyć pokrowców przeciwdeszczowych na meble turystyczne. Sprawdzą się one nie tylko podczas deszczu, ale również nocą, kiedy zbiera się wilgoć, by rano zjeść śniadanie przy suchym stole turystycznym. W ofercie znajdziemy także pokrowce przeciwdeszczowe na plecak szkolny, które skutecznie chronią zawartość, taką jak książki czy zeszyty.