Naczynia turystyczne

Podczas przygotowania posiłków zarówno na górskim szlaku, jak i na biwaku nie może zabraknąć dobrze dobranych naczyń turystycznych. Takich, które będą lekkie i kompaktowe, czyli idealne na trekking, lub cięższe i pojemne, by zapewnić Ci komfort na kempingu. Poznaj nasze garnki turystyczne i zestawy, które spakujesz do każdego plecaka i sprawdź, czego potrzebujesz w swoją wyprawę lub na biwak.

na stronę
 1. Zestaw naczyń turystycznych Pinguin FAMILY
  Sale
  Zestaw naczyń turystycznych Pinguin FAMILY

  Pinguin

  Cena 499,99 zł Od 449,99 zł
 2. Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE X 0,9 L
  .
  Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE X 0,9 L

  Pinguin

  Cena 179,99 zł Od 154,99 zł
 3. Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE L 1,5 L
  .
  Czajnik turystyczny Pinguin KETTLE L 1,5 L

  Pinguin

  Cena 124,99 zł Od 109,99 zł
 4. Zestaw naczyń turystycznych Pinguin QUADRI X
  Sale
  Zestaw naczyń turystycznych Pinguin QUADRI X

  Pinguin

  Cena 329,99 zł Od 289,99 zł
 5. Zestaw naczyń turystycznych Pinguin DOUBLE ALU
  .
  Zestaw naczyń turystycznych Pinguin DOUBLE ALU

  Pinguin

  Cena 209,99 zł Od 189,99 zł
 6. Zestaw naczyń turystycznych Pinguin SOLO ALU
  Sale
  Zestaw naczyń turystycznych Pinguin SOLO ALU

  Pinguin

  Cena 124,99 zł Od 112,99 zł
 7. Garnki turystyczne Pinguin QUADRI ALU
  Sale
  Garnki turystyczne Pinguin QUADRI ALU

  Pinguin

  Cena 219,99 zł Od 197,99 zł
 8. Garnki turystyczne Pinguin ROVER S
  Sale
  Garnki turystyczne Pinguin ROVER S

  Pinguin

  Cena 269,99 zł Od 239,99 zł
 9. Naczynia turystyczne Pinguin ROVER L
  Sale
  Naczynia turystyczne Pinguin ROVER L

  Pinguin

  Cena 339,99 zł Od 299,99 zł
na stronę

Garnki turystyczne i inne naczynia na biwak

Ze względu na duży wybór naczyń turystycznych, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wcześniejsze spisanie menu lub po prostu potraw, jakie planujemy przyrządzać na biwaku. Dowiemy się tym samym, jakie naczynia będą niezbędne i tym samym rozważyć ich zakup. Najpotrzebniejszym elementem jest oczywiście garnek, dzięki któremu, nie tylko odgrzejemy posiłek, ale i zagotujemy wodę na herbatę. Sprawdzi się również patelnia, na której jesteśmy w stanie przygotować ciepły posiłek, kiedy nie poradzi sobie głębsze naczynie. O ile na biwaku sprawa jest prostsza, bo nie musimy przejmować się wagą oni poręcznością naczyń, o tyle podczas podróży z plecakiem każdy gram i centymetr sześcienny ma znacznie. Dlatego garnki turystyczne mają wygodnie chowane uchwyty lub składają się w kompaktowe zestawy.

Ile powinien ważyć zestaw naczyń turystycznych?

Najlepiej, aby cały zestaw naczyń turystycznych ważył jak najmniej. Jednak wszystko zależy od tego, co będziemy chcieli przyrządzać i czy wybieramy się w na trekking po górach, czy raczej na biwak, gdzie waga nie będzie odgrywała tak dużej roli i zależeć nam będzie raczej na wygodzie i komforcie podczas wyjazdu. Podczas kempingu pozwolić możemy sobie na takie udogodnienia jak większa ilość garnków, patelni czy czajnik na wodę. Jeśli jednak wybieramy się pieszo w góry, a cały nasz ekwipunek będziemy nieść na plecach, wówczas ograniczymy ilość naczyń i będziemy starali się wybrać te najlżejsze. Wygodnym rozwiązaniem są również całe zestawy, które pozwalają na włożenie jednego elementu w drugi, co sprawia, że zajmują mniej miejsca w plecaku.

Naczynia turystyczne stalowe, tytanowe, aluminiowe, a może inne?

Nie tylko rozmiar naczyń ma znaczenie, ale również tworzywo, z którego są wykonane. Przekłada się to na ich wagę, utrzymywanie ciepła i kilka innych czynników. Naczynia stalowe, ze względu na słabą przepuszczalność temperatury, utrzymają nasze jedzenie dłużej ciepłe, ale również będą się długo nagrzewać. Są stosunkowo tanie i trwałe, ale za to ciężkie. Sprawia to, że będą kiepskim rozwiązaniem na trekking. Akcesoria tytanowe natomiast, są lekkie i szybko łapią temperaturę. Oznacza to jednak, że szybciej będą traciły ciepło. Są za to trwałe, ale ich cena jest wyższa niż naczyń stalowych czy aluminiowych. Te ostatnie, bardzo popularne na szlaku, są lekkie i najtańsze w całym zestawieniu. Dodatkowo ogrzanie posiłku nie trwa długo. Jednak nie są zbyt trwale i podatne na odkształcenia. Innym jeszcze rozwiązaniem mogą okazać się zestawy turystyczne silikonowe z metalowym dnem. To najdroższa opcja z całego zestawienia, ale najlżejsza i pozwalające złożyć się do małych rozmiarów, co sprawia, że okaże się wygodnym rozwiązaniem na szlak.

Copyright © 2013-2017 Magento, Inc. All rights reserved.