NAMIOTY TURYSTYCZNE

Poszukujesz namiotu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania? W Pinguin możemy pochwalić się szeroką gamą produktów, dlatego, aby ułatwić użytkownikom odpowiedni wybór, podzieliliśmy namioty na takie kategorie jak: trekkingowe – łatwe w transporcie, ekspedycyjne – nieprzeciętnie wytrzymałe, rodzinne – duże i wygodne czy ultralekkie – o małej wadze. Wybierz odpowiedni dla siebie i ciesz się długimi nocami w outdoorze.

  Namiot rodzinny Pinguin OMEGA 4 green

  Pinguin

  Od 2 245,00 zł Cena 2 639,00 zł
  Namiot turystyczny trzyosobowy Pinguin NIMBUS 3 blue

  Pinguin

  Od 2 245,00 zł Cena 2 639,00 zł
  Namiot turystyczny dla czterech osób Pinguin STORM 4 DURALU green

  Pinguin

  Od 1 503,00 zł Cena 1 769,00 zł
  Namiot rodzinny Pinguin OMEGA 6 green

  Pinguin

  Od 2 759,00 zł Cena 3 249,00 zł
  Namiot rodzinny Pinguin BASE CAMP blue

  Pinguin

  Od 2 345,00 zł Cena 2 759,00 zł
  Namiot rodzinny Pinguin OMEGA 4 blue

  Pinguin

  Od 2 245,00 zł Cena 2 639,00 zł
  Namiot turystyczny Pinguin GEMINI 210 green

  Pinguin

  Od 1 259,00 zł Cena 1 479,00 zł
  Ultralekki namiot Pinguin ECHO 1 DAC green

  Pinguin

  Od 1 209,00 zł Cena 1 419,00 zł
  Namiot turystyczny czteroosobowy Pinguin NIMBUS 4 green

  Pinguin

  Od 2 465,00 zł Cena 2 899,00 zł
  Rodzinny namiot turystyczny Pinguin INTERVAL 4 green

  Pinguin

  Od 2 549,00 zł Cena 2 999,00 zł
  Namiot turystyczny czteroosobowy Pinguin STORM 4 green

  Pinguin

  Od 1 375,00 zł Cena 1 619,00 zł
  Namiot turystyczny Pinguin CAMPUS 3 green

  Pinguin

  Od 1 342,00 zł Cena 1 579,00 zł
  Namiot turystyczny Pinguin TAIFUN 2 khaki

  Pinguin

  Od 764,99 zł Cena 899,00 zł
  Namiot turystyczny Pinguin TAIFUN 3 khaki

  Pinguin

  Od 908,65 zł Cena 1 069,00 zł

Namiot namiotowi nierówny – Pinguin to jakość podparta wieloletnim doświadczeniem

Na rynku wybór namiotów jest dzisiaj niezwykle szeroki, dlatego również w Pinguin oferujemy szeroki asortyment oparty na zróżnicowanych potrzebach turystów. Skupiamy się na szczególnie wysokiej jakości, by każdy użytkownik mógł cieszyć się chwilami w terenie, bez konieczności martwienia się sprzętem turystycznym. Tworzymy namioty już od lat 90. i dzięki temu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić komfortowe i wysokojakościowe produkty, wciąż starając się podnosić swoje standardy.

Namiot 1-, 2- czy 3-osobowy, a może większy?

Wybór wielkości namiotu zależy od tego, w ile osób zamierzamy w nim spać oraz ile miejsca na bagaż potrzebujemy. Nie bez znaczenia przy wyborze, będzie też jego waga – trzeba się z tym liczyć, że im większy namiot, tym więcej materiałów i stelażu będzie użyte w jego konstrukcji, a to przekłada się na jego ciężar. Tak zwana „jedynka” będzie idealna dla osoby podróżującej samotnie bądź w grupie, gdzie każdy ma w swój namiot i pod warunkiem, że ekwipunek jest mały, wtedy bez problemu zmieści się w namiocie. Namiot 2-osobowy również sprawdzi dla jednej osoby, lecz takiej, która chce zagospodarować więcej miejsca na bagaż, lub po prostu lubi większy komfort. Trzeba się liczyć jednak z tym, że będzie on cięższy. Namiot trzyosobowy sprawdzi się dla osób podróżujących w dwójkę i chcących wygodnie się wyspać, ale też mieć dodatkowe miejsce na ekwipunek. Będzie też świetnym rozwiązaniem dla trzech osób, które odpoczną w nim bez problemu. W tym wypadku jednak również pozostaje mniej miejsca na bagaż. Zatem, dla osób ceniących sobie wyższą jakość snu lub podróżujących z większym ekwipunkiem zaleca się zakup większego namiotu, zwłaszcza jeśli nie maszerujemy w pojedynkę i wagą wyposażenia możemy podzielić się z innym członkiem wyprawy.

Podstawy wyboru namiotu turystycznego

Wybierając namiot turystyczny, należy zastanowić się, jakie ma mieć on przeznaczenie, w ile osób planujemy nocleg i w jakich warunkach. Nie bez znaczenia jest tutaj pora roku, bo również inny namiot wybierzemy latem a inny zimą. Na ciepłą porę będziemy starali się wybrać namiot z dwoma wejściami, który pozwoli na dobrą wentylację, by nie gromadziła się wewnątrz para wodna oraz, żeby wysoka temperatura nie doskwierała w nocy, jak i w dzień. Jest to również duże udogodnienie w czasie przyrządzania posiłków w przedsionku oraz usprawnia przejścia użytkownikom, co można docenić zwłaszcza przy wieloosobowych namiotach i podczas długiego biwaku. W tym ostatnim wypadku wybierać również będziemy namioty wysokie, które pozwolą nam swobodnie stanąć w namiocie, oraz takie, które będą miały większą ilość sypialni, by wygodnie rozmieścić w nim bagaż czy nawet meble turystyczne, takie jak stolik, krzesła czy szafa. Planując noc w terenie zimą, największą uwagę zwrócimy, by namiot był niski i o opływowym kształcie, co będzie czyniło go przystosowanym na silne porywy wiatru. Watro, by miał też tropik, który znacznie zwiększy jego odporność. Takie namioty są jednak cięższe, więc w tym przypadku trzeba liczyć się z większą wagą bagażu. Innym, bardziej wygodnym rozwiązaniem są namioty samorozkłajdające się, które pomagają zaoszczędzić dużo czasu podczas przygotowywania schronienia, jednak są one nieco cięższe i mniej poręczne w transporcie.