Butelki na wodę

Planując wyprawę, nie można zapomnieć o odpowiedniej butelce na wodę, która wspomoże Twoje nawodnienie. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, czy na długą górską podróż, w Pinguin mamy dla Ciebie szeroki wybór butelek na wodę. Wybierz większą pojemność, jeśli planujesz długi marsz i nie przewidujesz miejsc postoju z możliwością uzupełnienia zapasu wody.

  Butelka na wodę Pinguin TRITAN FAT BOTTLE 1 L green

  Pinguin

  Od 59,99 zł
  Butelka na wodę Pinguin TRITAN FAT BOTTLE 1 L blue

  Pinguin

  Od 59,99 zł
  Butelka na wodę Pinguin TRITAN SLIM BOTTLE 0,65 L grey

  Pinguin

  Od 44,99 zł
  Butelka Pinguin TRITAN SLIM Bottle 1 L orange

  Pinguin

  Od 62,99 zł
  Butelka Pinguin TRITAN SLIM Bottle 1 L grey

  Pinguin

  Od 62,99 zł
  Butelka Pinguin TRITAN SLIM Bottle1 L blue

  Pinguin

  Od 62,99 zł
  Butelka Pinguin Tritan Slim Bottle 1 L green

  Pinguin

  Od 62,99 zł
  Butelka Pinguin Tritan Slim Bottle 0,65 L green

  Pinguin

  Od 44,99 zł
  Butelka do napojów Pinguin BOTTLE L 1.0 L NEW

  Pinguin

  Od 62,99 zł
  Butelka do napojów Pinguin BOTTLE S 0,8 NEW

  Pinguin

  Od 59,99 zł
  Butelka na wodę Pinguin TRITAN SPORT BOTTLE 1 L orange

  Pinguin

  Od 73,99 zł
  Butelka na wodę Pinguin TRITAN SPORT BOTTLE 1 L blue

  Pinguin

  Od 73,99 zł
  Butelka na wodę Pinguin Tritan Slim Bottle 0,65 L orange
  Butelka Pinguin Tritan Slim Bottle 0,65 L blue

  Pinguin

  Od 44,99 zł

Butelka na wodę lub bidon i jesteś eko!

Posiadanie własnej butelki na wodę jest nie tylko wygodne, ale i przyjazne środowisku. Dobrze wykonana butelka posłuży nam wiele lat. Dzisiaj do wyboru mamy te, z wlewem na wodę gotową do spożycia, ale również te z filtrem, które pozwalają uzdatnić do picia wodę z kranu lub strumienia. Dodatkowo wykonane z odpowiednich tworzyw rozkładają się krócej niż szklane, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska. Są również lżejsze, co jest dodatkowym plusem przy długiej wyprawie.

Bidon rowerowy a butelka turystyczna – czy są różnice?

Zarówno bidon rowerowy, jak i butelka turystyczna mają spełniać tę samą funkcję – pozwolić nam w łatwy sposób ugasić pragnienie. Jednak oba te akcesoria różnią się od siebie kilkoma cechami. Przede wszystkim ten sportowy musi mieć określoną szerokość, by pasował do każdego uchwytu rowerowego. Nie wymaga się tego od butelki turystycznej, która może mieć dowolny kształt i przy tym ergonomiczny, by zwiększyć komfort użytkowania. Może być również pokryta gumowym elementem ułatwiającym chwyt. Nie będzie on jednak odpowiednim rozwiązaniem dla bidonu sportowego, który za to, ma przystosowany ustnik, by łatwo było korzystać z niego podczas jazdy, bez konieczności zatrzymywania się. Powinien być również miękki, by ściskając go, wytwarzać ciśnienie i tym samym ułatwiać picie. Butelka turystyczna może (a nawet powinna) być sztywna, co zwiększa jej wytrzymałość. Dodatkowo typ ustnika można dobrać do własnych potrzeb i zdecydować czy ma być ona odkręcana, czy mieć szczelne zamkniecie na korek. Dodatkowym udogodnieniem jest uchwyt pozwalający na dopięcie butelki do pasa czy troków.

0,5 l, 1 l czy więcej – jaką pojemność butelki na wodę wybrać?

Wybór pojemności butelki na wodę jest mocno uzależniony od długości naszej wyprawy, naszego zapotrzebowania na wodę oraz tego, czy będziemy mieli możliwość jej uzupełnienia. Jeśli wybieramy się w dłuższą podróż, bez możliwości napełnienia butelki po drodze, wybierzmy większą pojemność. Sprawdzi się wtedy butelka na wodę 1l. Jeśli natomiast mimo długiej podróży, przewidujemy postój i uzupełnienie zapasu wody, warto rozważyć mniejszą pojemność – na przykład 0,5l, by nie przeciążyć plecaka. Woda długo trzymana w butelce, podczas marszu w wysokiej temperaturze sprawi, że ta może się po prostu zagrzać i nie będzie dobrze smakować.