Wszystko o przesyłkach do Paczkomatów

W naszym sklepie internetowym można skorzystać z Paczkomatów firmy Inpost.

•   Metoda dostawy Paczkomat
•   Czas dostawy 1 dzień roboczy (lub 2 dni robocze w bardzo rzadkich przypadkach) 
•   Pobranie nie

 

Jak działają Paczkomaty?

 

Co to są Paczkomaty firmy Inpost?

 

Paczkomaty firmy Inpost to wolnostojące automaty, w których można odebrać swoją paczkę, w dogodnej dla siebie porze dnia. Firma Inpost umożliwia także w ramach tej usługi odbiór paczek w Punktach Obsługi Paczek np. w sklepach.

 

Jak to działa?

 

  1. Podczas finalizacji zamówienia w sklepie internetowym należy wybrać paczkomat, z którego chcemy odebrać przesyłkę, podać poprawnego maila i numer telefonu(dane te dą wymagane do nadania przesyłki). Swój paczkomat możesz znaleźć na: https://inpost.pl/znajdz-paczkomat
  2. Gdy przesyłka dotrze na miejsce otrzymasz powiadomienie e-mail oraz sms wraz informacjami potrzebnymi do odbioru paczki: kodem PIN i kodem QR. Masz 2 dni, aby odebrać paczkę.
  3. Odbierz paczkę z paczkomatu przy pomocy otrzymanego kodu PIN i nr telefonu, kodu QR lub przy pomocy aplikacji firmy Inpost. Więcej informacji na temat tego jak odebrać paczkę znajdziesz tutaj: https://inpost.pl/jak-odebrac-paczke-w-paczkomacie

 

Więcej informacji znajdziej w najczęściej zadawanych pytaniach: https://www.pinguin.pl/faq

Dlaczego warto wybrać Paczkomat InPost?

1. Możliwość śledzenia paczek

Chcesz wiedzieć kiedy Twoja paczka dotrze do paczkomatu? Firma InPost daje możliwość śledzenia przesyłki na stronie: https://inpost.pl/sledzenie-przesylek . Dodatkowo dostajesz e-mail oraz powiadomienie w aplikacji o nadaniu paczki z linkiem do śledzenia. 

2. Możliwość odebrania paczki w dogodnej porze dnia.

Dzięki temu, że paczkomaty firmy InPost znajdują się w ogólnodostępnych miejscach możesz odebrać paczkę, kiedy tylko chcesz - nie musisz czekać na kuriera lub na otwarcie punktu odbioru. Gdy tylko paczka dotrze do paczkomatu masz 48h na odbiór swojej paczki.

3. Ponad 11000 paczkomatów w całej Polsce.

Firma InPost z roku na rok rozbudowuje swoją sieć paczkomatów i na początku roku 2021 wybierając paczkomat można było wybrać jeden z 11000 w całej Polsce. Nowe paczkomaty nie są stawiane tylko w dużych miastach, ale coraz częściej są dostępne w małych miasteczkach oraz na wsiach, aby każdy miał możliwość skorzystania z tej wygodnej formy odbioru paczek.