Śpiwory zimowe

Zimą, kiedy temperatury spadają poniżej zera, niezbędny podczas wyprawy będzie śpiwór, który zapewni optymalne utrzymanie temperatury. W Pinguin oferujemy produkty w pełni przystosowane do zimowych wypraw. Nasze śpiwory oprócz kształtu mumii, który pozwala na maksymalne zachowanie ciepła, zostały wypełnione syntetyczną ociepliną, swoim parametrom użytkowym przypominającą puch. Bardzo dobrze kompresują się w pokrowcu, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca w plecaku.

Jaki śpiwór zimowy wybrać, by był lekki i wyjątkowo ciepły?

Decydując się za śpiwór zimowy należy określić. Przy jakiej temperaturze ma nam służyć. Każdy z nich powinien mieć granice, określone przez producenta: komfortu, minimalną i maksymalną. Wybierając śpiwór, szczególnie zimowy, najlepiej jest sugerować się tą pierwszą. Określa ona w ilu najmniej stopniach będziemy czuli się dobrze. Natomiast zejście poniżej wartości minimalnej będzie wiązało się z wychłodzeniem, dlatego na nią również należy zwrócić uwagę. W ofercie Pinguin posiadamy lekkie śpiwory z wypełnieniem syntetycznym, które dzięki mikrowłóknom są dość cienkie, ale nadal będą przeznaczone na niskie temperatury. Ponadto nie wymagają one od nas dużo uwagi i pielęgnacji, by długo zachowały swoje właściwości. Bardzo szybko schną, więc w przypadku nagromadzenia wilgoci, możemy je po prostu wywietrzyć.

Śpiwór zimowy syntetyczny czy puchowy?

Wybór może wydawać się trudny, ponieważ wśród podróżników znajdą się zarówno zwolennicy śpiworów puchowych, jak i syntetycznych. Oba rodzaje bardzo dobrze izolują od zimno z zewnątrz. Są też lekkie a przy pomocy kompresyjnego pokrowca, możemy je w łatwy sposób pomniejszyć, dzięki czemu zajmują naprawdę mało miejsca w plecaku. Jednak trzeba dodać, że ten wykonany z puchu bardzo długo schnie. Jeśli więc złapie nas deszcz w podróży lub dostanie się do niego jakakolwiek wilgoć, może okazać się, że zostaliśmy bez ciepłego przykrycia na noc. Z racji tego, że puchowy wkład pochłania wodę, trzeba go bardzo często wietrzyć. Również podczas prania wymaga specjalnych działań, by nie ubił się w pralce. Natomiast śpiwór zimowy syntetyczny, dzięki swoim włóknom będzie odpychał wodę, co jest bardzo przydatnym udogodnieniem. Będzie również tańszy i łatwiejszy w konserwacji.

Ekstremalne warunki, w których sprawdzą się śpiwory zimowe Pinguin

Mroźne warunki nie są przeszkodą do podróży, zwłaszcza z zimowymi śpiworami od Pinguin. Będą świetnym rozwiązaniem podczas śnieżnej wyprawy. Są lekkie, ponieważ w zależności od modelu i rozmiaru mogą ważyć około 1,7 kg, co sprawia, że nie obciążają zbytnio ekwipunku. W Pinguin wiemy, że utrzymanie temperatury w podróży to podstawa, dlatego w swoim produktach stosujemy syntetyczne wypełnienie BHB o parametrach użytkowych zbliżonych do naturalnego puchu. Pozwala to na optymalne zachowanie ciepła i sprawia, że produkt bardzo dobrze kompresuje się w pokrowcu. Zajmuje dzięki temu mało miejsca w plecaku. Również ważne w naszych śpiworach zimowych jest zastosowanie technologii Durable Water Reppellency. To pokrycie wierzchniej warstwy produktu impregnatem zwiększającym jego wodoodporność.