Śpiwory zimowe

Zimą, kiedy temperatury spadają poniżej zera, niezbędny podczas wyprawy będzie śpiwór, który zapewni optymalne utrzymanie temperatury. W Pinguin oferujemy produkty w pełni przystosowane do zimowych wypraw. Nasze śpiwory oprócz kształtu mumii, który pozwala na maksymalne zachowanie ciepła, zostały wypełnione syntetyczną ociepliną, swoim parametrom użytkowym przypominającą puch. Bardzo dobrze kompresują się w pokrowcu, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca w plecaku.

  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 1000 green

  Pinguin

  Od 1 614,00 zł Cena 1 899,00 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 1000 blue

  Pinguin

  Od 1 614,00 zł Cena 1 899,00 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 630 blue

  Pinguin

  Od 1 265,00 zł Cena 1 489,00 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór puchowy Pinguin MAGMA 630 green

  Pinguin

  Od 1 265,00 zł Cena 1 489,00 zł
  WINTER SALE
  Zimowy śpiwór syntetyczny Pinguin SPIRIT CCS green

  Pinguin

  Od 674,99 zł Cena 749,99 zł
  WINTER SALE
  Zimowy śpiwór syntetyczny Pinguin COMFORT PFM khaki

  Pinguin

  Od 503,99 zł Cena 559,99 zł
  WINTER SALE
  Ciepły śpiwór dziecięcy Pinguin COMFORT JUNIOR PFM blue

  Pinguin

  Od 373,99 zł Cena 439,99 zł
  WINTER SALE
  Śpiwór syntetyczny zimowy Pinguin EXPERT CCS grey

  Pinguin

  Od 719,99 zł Cena 799,99 zł
  WINTER SALE
  Zimowy śpiwór syntetyczny dla kobiety Pinguin COMFORT LADY PFM red

  Pinguin

  Od 503,99 zł Cena 559,99 zł
  WINTER SALE
  Zimowy śpiwór syntetyczny dla kobiety Pinguin COMFORT LADY PFM light blue

  Pinguin

  Od 503,99 zł Cena 559,99 zł
  WINTER SALE
  Zimowy śpiwór syntetyczny Pinguin COMFORT PFM blue

  Pinguin

  Od 503,99 zł Cena 559,99 zł

Jaki śpiwór zimowy wybrać, by był lekki i wyjątkowo ciepły?

Decydując się za śpiwór zimowy należy określić. Przy jakiej temperaturze ma nam służyć. Każdy z nich powinien mieć granice, określone przez producenta: komfortu, minimalną i maksymalną. Wybierając śpiwór, szczególnie zimowy, najlepiej jest sugerować się tą pierwszą. Określa ona w ilu najmniej stopniach będziemy czuli się dobrze. Natomiast zejście poniżej wartości minimalnej będzie wiązało się z wychłodzeniem, dlatego na nią również należy zwrócić uwagę. W ofercie Pinguin posiadamy lekkie śpiwory z wypełnieniem syntetycznym, które dzięki mikrowłóknom są dość cienkie, ale nadal będą przeznaczone na niskie temperatury. Ponadto nie wymagają one od nas dużo uwagi i pielęgnacji, by długo zachowały swoje właściwości. Bardzo szybko schną, więc w przypadku nagromadzenia wilgoci, możemy je po prostu wywietrzyć.

Śpiwór zimowy syntetyczny czy puchowy?

Wybór może wydawać się trudny, ponieważ wśród podróżników znajdą się zarówno zwolennicy śpiworów puchowych, jak i syntetycznych. Oba rodzaje bardzo dobrze izolują od zimno z zewnątrz. Są też lekkie a przy pomocy kompresyjnego pokrowca, możemy je w łatwy sposób pomniejszyć, dzięki czemu zajmują naprawdę mało miejsca w plecaku. Jednak trzeba dodać, że ten wykonany z puchu bardzo długo schnie. Jeśli więc złapie nas deszcz w podróży lub dostanie się do niego jakakolwiek wilgoć, może okazać się, że zostaliśmy bez ciepłego przykrycia na noc. Z racji tego, że puchowy wkład pochłania wodę, trzeba go bardzo często wietrzyć. Również podczas prania wymaga specjalnych działań, by nie ubił się w pralce. Natomiast śpiwór zimowy syntetyczny, dzięki swoim włóknom będzie odpychał wodę, co jest bardzo przydatnym udogodnieniem. Będzie również tańszy i łatwiejszy w konserwacji.

Ekstremalne warunki, w których sprawdzą się śpiwory zimowe Pinguin

Mroźne warunki nie są przeszkodą do podróży, zwłaszcza z zimowymi śpiworami od Pinguin. Będą świetnym rozwiązaniem podczas śnieżnej wyprawy. Są lekkie, ponieważ w zależności od modelu i rozmiaru mogą ważyć około 1,7 kg, co sprawia, że nie obciążają zbytnio ekwipunku. W Pinguin wiemy, że utrzymanie temperatury w podróży to podstawa, dlatego w swoim produktach stosujemy syntetyczne wypełnienie BHB o parametrach użytkowych zbliżonych do naturalnego puchu. Pozwala to na optymalne zachowanie ciepła i sprawia, że produkt bardzo dobrze kompresuje się w pokrowcu. Zajmuje dzięki temu mało miejsca w plecaku. Również ważne w naszych śpiworach zimowych jest zastosowanie technologii Durable Water Reppellency. To pokrycie wierzchniej warstwy produktu impregnatem zwiększającym jego wodoodporność.