Apteczki turystyczne

W trosce o bezpieczeństwo podróżników stworzyliśmy apteczki turystyczne, które bez problemu zabierzesz ze sobą w każdą wyprawę. Ich kształt pozwala na wygodne przechowywanie, a szlufki dają możliwość przypięcia apteczek do pasa biodrowego, by były zawsze pod ręką. W ofercie dostępne są różne rozmiary, by każdy mógł zaopatrzyć się według własnych potrzeb.

  Apteczka turystyczna Pinguin First Aid L

  Pinguin

  Od 89,99 zł Cena 99,99 zł
  Apteczka turystyczna Pinguin First Aid M

  Pinguin

  Od 80,99 zł Cena 89,99 zł
  Apteczka turystyczna Pinguin First Aid S

  Pinguin

  Od 71,99 zł Cena 79,99 zł

Apteczka turystyczna podstawą bezpieczeństwa na szlaku

Na szlaku nieprzewidywalna jest nie tylko pogoda. Zdarzają się również sytuacje, których chcielibyśmy uniknąć podczas wyprawy – na przykład stłuczenia, zadrapania, rozcięcia skóry. Właśnie na tego typu wypadki zawsze należy mieć ze sobą apteczkę turystyczną. Dobrze wyposażona pomoże nam w razie potrzeby udzielić pomocy i dodatkowo zachować spokój. Należy jednak pamiętać o systematycznym sprawdzaniu apteczki, oraz aby przed każdym wyjazdem skontrolować co jest w środku. Czy nie brakuje plastrów, bandaża, a jeśli zabieramy ze sobą leki, to czy były dobrze przechowywane i czy nie minął już termin ich ważności.

Minimalne wyposażenie apteczki turystycznej

Absolutnym minimum wyposażenia apteczki turystycznej są plastry, gaza, bandaże i maść lub spray na stłuczenia. Taki zestaw jednak watro rozszerzyć według własnych potrzeb. Co znajdzie się w takim zestawie? Na przykład spray na komary, pęseta na kleszcze czy leki na alergie. Posiadanie dodatkowego wyposażenia apteczki potrafi zapewnić poczucie bezpieczeństwa, jednak nie należy zamieniać swojego całego ekwipunku w przenośny szpital. Rozmiar apteczki warto dobrać do własnych potrzeb, uprzednio planując jej zawartość. Zakupioną gotową już apteczkę można dowolnie modyfikować i dołożyć do niej dodatkowe akcesoria.

Mała apteczka turystyczna czy większa – co wybrać?

W zależności od tego, w jaką wyprawę się wybierzemy, będzie zależał wybór naszej apteczki. W krótkie trasy na niewymagających szlakach, na których często mijamy punkty turystyczne, wystarczy nam podstawowa apteczka. Jeśli natomiast planujemy pójść w wysokie góry, wówczas warto uzbroić się w większą ilość akcesoriów ratunkowych. Szeroki wybór apteczek na rynku pozwala dobrać apteczkę według rozmiaru i potrzeb. Oczywiście mniejsza apteczka, będzie posiadała jedynie podstawowe wyposażenie, jednak jeśli wybieramy się na jednodniową, krótką wycieczkę chętnie uczęszczanym szlakiem, możemy sobie na nią pozwolić. To wygodna opcja, a taką apteczkę możemy mieć zawsze pod ręką, mocując ją do pasa biodrowego plecaka turystycznego.