Apteczki turystyczne

W trosce o bezpieczeństwo podróżników stworzyliśmy apteczki turystyczne, które bez problemu zabierzesz ze sobą w każdą wyprawę. Ich kształt pozwala na wygodne przechowywanie, a szlufki dają możliwość przypięcia apteczek do pasa biodrowego, by były zawsze pod ręką. W ofercie dostępne są różne rozmiary, by każdy mógł zaopatrzyć się według własnych potrzeb.

Apteczka turystyczna podstawą bezpieczeństwa na szlaku

Na szlaku nieprzewidywalna jest nie tylko pogoda. Zdarzają się również sytuacje, których chcielibyśmy uniknąć podczas wyprawy – na przykład stłuczenia, zadrapania, rozcięcia skóry. Właśnie na tego typu wypadki zawsze należy mieć ze sobą apteczkę turystyczną. Dobrze wyposażona pomoże nam w razie potrzeby udzielić pomocy i dodatkowo zachować spokój. Należy jednak pamiętać o systematycznym sprawdzaniu apteczki, oraz aby przed każdym wyjazdem skontrolować co jest w środku. Czy nie brakuje plastrów, bandaża, a jeśli zabieramy ze sobą leki, to czy były dobrze przechowywane i czy nie minął już termin ich ważności.

Minimalne wyposażenie apteczki turystycznej

Absolutnym minimum wyposażenia apteczki turystycznej są plastry, gaza, bandaże i maść lub spray na stłuczenia. Taki zestaw jednak watro rozszerzyć według własnych potrzeb. Co znajdzie się w takim zestawie? Na przykład spray na komary, pęseta na kleszcze czy leki na alergie. Posiadanie dodatkowego wyposażenia apteczki potrafi zapewnić poczucie bezpieczeństwa, jednak nie należy zamieniać swojego całego ekwipunku w przenośny szpital. Rozmiar apteczki warto dobrać do własnych potrzeb, uprzednio planując jej zawartość. Zakupioną gotową już apteczkę można dowolnie modyfikować i dołożyć do niej dodatkowe akcesoria.

Mała apteczka turystyczna czy większa – co wybrać?

W zależności od tego, w jaką wyprawę się wybierzemy, będzie zależał wybór naszej apteczki. W krótkie trasy na niewymagających szlakach, na których często mijamy punkty turystyczne, wystarczy nam podstawowa apteczka. Jeśli natomiast planujemy pójść w wysokie góry, wówczas warto uzbroić się w większą ilość akcesoriów ratunkowych. Szeroki wybór apteczek na rynku pozwala dobrać apteczkę według rozmiaru i potrzeb. Oczywiście mniejsza apteczka, będzie posiadała jedynie podstawowe wyposażenie, jednak jeśli wybieramy się na jednodniową, krótką wycieczkę chętnie uczęszczanym szlakiem, możemy sobie na nią pozwolić. To wygodna opcja, a taką apteczkę możemy mieć zawsze pod ręką, mocując ją do pasa biodrowego plecaka turystycznego.