Inne akcesoria

Przygotowaliśmy dla Ciebie dodatkowe akcesoria, które mogą sprawdzić się w trakcie wyprawy w góry, jak i podczas biwaku w lesie. W Pinguin zwracamy szczególną uwagę na wygodę i funkcjonalność, dlatego stworzyliśmy kompaktowe saszetki oraz paszportówki, które stanowią uzupełnienie do dużych plecaków trekkingowych, by zawsze mieć potrzebne drobiazgi pod ręką.

  Mid Season Sale
  Torba/saszetka biodrowa Pinguin Drift 5 black

  Pinguin

  Od 259,99 zł Cena 299,99 zł
  Mid Season Sale
  Torba/saszetka biodrowa Pinguin Drift 5 petrol

  Pinguin

  Od 259,99 zł Cena 299,99 zł
  Kosmetyczka turystyczna Pinguin TOILET BAG M petrol

  Pinguin

  Od 99,99 zł
  Mid Season Sale
  Ochraniacz pleców Pinguin SAS-TEC SCA-500

  Pinguin

  Od 143,99 zł Cena 169,99 zł
  Mid Season Sale
  Ochraniacz pleców Pinguin SAS-TEC SCA-450

  Pinguin

  Od 135,99 zł Cena 159,99 zł
  Mid Season Sale
  Ochraniacz pleców Pinguin SAS-TEC SC1-CB52 grey

  Pinguin

  Od 94,99 zł Cena 109,99 zł
  Mid Season Sale
  Kosmetyczka turystyczna Pinguin TOILET BAG L petrol

  Pinguin

  Od 98,99 zł Cena 109,99 zł
  Saszetka - torebka biodrowa Pinguin WAIST SECURITY L green

  Pinguin

  Od 50,99 zł Cena 68,99 zł
  Saszetka - torebka biodrowa Pinguin WAIST SECURITY S black

  Pinguin

  Od 42,99 zł Cena 57,99 zł
  Saszetka - torebka biodrowa Pinguin WAIST SECURITY L black

  Pinguin

  Od 50,99 zł Cena 68,99 zł
  Saszetka - torebka biodrowa Pinguin WAIST SECURITY S green

  Pinguin

  Od 42,99 zł Cena 57,99 zł
  Stuptuty ochraniacze przeciwśnieżne GAITERS CORDURA black

  Pinguin

  Od 152,99 zł Cena 179,99 zł

Akcesoria na biwak, o których trzeba pamiętać

Każdy biwak wymagał będzie nieco innego sprzętu i zaopatrzenia. Dlatego należy zastanowić się, jak długi planujemy pobyt, gdzie i jakie warunki czekają nas na miejscu. Do podstawowych akcesoriów na biwak będą należały te, dzięki którym jesteśmy w stanie się przespać i coś zjeść. Dlatego, jeśli planujemy wypoczynek na polu namiotowym, z ogólnodostępną kuchnią, to odchodzi nam wiele zmartwień. Jeśli natomiast wybraliśmy biwak bez powyższych udogodnień, pamiętać należy zarówno o naczyniach, sztućcach, jak i samej kuchence turystycznej wraz z kartuszami. Ponadto oprócz samego namiotu i jego wyposażenia (śpiwora i maty czy materaca) niezastąpione okażą się noże, czy saperka, które mogą ułatwić nam wiele czynności podczas biwakowania.

Akcesoria biwakowe niezbędne podczas każdego wypadu

Są oczywiście akcesoria biwakowe, które stają się niezbędne podczas każdego wypadu. Przy planowaniu noclegu najważniejszy jest oczywiście namiot wraz z karimatą lub materacem i śpiworem. Koniecznie należy upewnić się, że są one kompletne, zwłaszcza jeśli użytkujemy go kolejny rok – na przykład czy namiot posiada niezbędne szpilki, a materac nie jest uszkodzony. Innym obowiązkowym akcesorium obok równie niezastąpionych termosu czy noża, jest również apteczka, którą zawsze warto mieć przy sobie, wyposażoną w podstawowe plastry, opatrunki, preparat na owady czy nasze osobiste leki.

Dodatkowe akcesoria na biwak

Skoro spakowaliśmy już podstawowe akcesoria biwakowe, a więc mamy gdzie spać oraz na czym gotować, można pomyśleć o dodatkowych udogodnieniach. Dlatego, by cieszyć się wygodą, watro przemyśleć zaopatrzenie się w meble turystyczne, ponieważ o wiele przyjemniej spożywa się posiłki na krześle i przy stole. Dzisiaj oferta mebli turystycznych jest szeroka i można znaleźć stoły o każdych rozmiarach. Większe i te bardziej kompaktowe, które zmieszczą się do małego auta. Komfort również znacznie zwiększą nam dodatkowe akcesoria, dzięki którym w łatwy sposób przygotujemy posiłek. W ofercie znajdują się między innymi czajniki turystyczne, dzięki którym w przyjemny sposób zagotujemy wodę.