Kubki turystyczne

Wybierając kubek termiczny, należy zwrócić uwagę na wygląd naczynia i wynikające z niego właściwości. By w pełni odpowiadał naszym potrzebom, warto wybrać jego średnicę tak, by móc swobodnie umieścić w nim termos czy butelkę na wodę. To pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w plecaku. Niektóre modele mają w zestawie pokrywkę, która pozwoli dłużej utrzymać ciepło. W Pinguin oferujemy szeroki wybór, dopasowany do potrzeb wymagających podróżników.

Sprawdzone kubki turystyczne Pinguin

W Pinguin wiemy, jak ważny jest komfort przy jednoczesnym zachowaniu miejsca w plecaku. Dlatego stworzyliśmy kubki, które w pełni będą odpowiadały potrzebom wymagających podróżników. Lekkie, ze składanymi uchwytami, by zaoszczędzić miejsca w ekwipunku. Dodatkowo ich wymiary pozwalają na umieszczenie w nich wybranych butelek, by zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca podczas pakowania. W ofercie Pinguin znajduje się szeroki wybór, by każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik, znalazł coś dla siebie. Proponujemy proste kubki ze stali nierdzewnej, ze składanymi uchwytami z tego samego tworzywa oraz osłonięte żaroodporną gumą, dla większej wygodny. Również modele turystyczne z pokrywką lub bez.

Kubek turystyczny z pokrywką czy bez?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który kubek termiczny jest najlepszy. W danej sytuacji może sprawdzić się dobrze zarówno model z pokrywką, jak i bez. Przy długich wyprawach z plecakiem, gdzie liczy się każdy fragment przestrzeni wewnątrz, odpowiedni może okazać ten drugi. Jest lżejszy i można umieścić w nim np. butelkę, lub inny przedmiot dla zachowania miejsca. Jest wygodniejszy również podczas krótkich postojów. Kubek turystyczny z pokrywką z kolei, będzie dłużej trzymał temperaturę, jak i ochroni zawartość przed zanieczyszczeniami w postaci liści, pyłków czy owadów, kiedy zostawiamy go gdzieś na dłużej. Sprawdzi się jednak podczas wypraw, podczas których zabieramy mały ekwipunek, ponieważ zajmować będzie więcej miejsca. Pokrywka, chociaż wyjmowana, potrzebować będzie dodatkowego miejsca w plecaku.

Najważniejsze cechy kubków turystycznych

Wybierając kubek turystyczny, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka cech, które powinien posiadać. Przede wszystkim musi być lekki, by nie stanowił dodatkowego obciążenia w plecaku. Tego typu naczynia zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej i w zależności od rozmiaru mają określoną wagę. Kubek turystyczny o 350ml powinien ważyć około 70g, natomiast większy 600ml około 150gram. Może być cięższy, jeżeli dodatkowo posiada pokrywkę. A to kolejna ważna cecha, która daje dodatkową ochronę i dłużej utrzymuje temperaturę napoju. Warto również zwrócić uwagę na średnicę kubka, byśmy mogli schować do środka np. butelkę lub inne naczynie, co pozwoli zaoszczędzić miejsce. Wygodnym rozwiązaniem są również gumowe, żaroodporne osłony na uchwyt, dzięki którym nie poparzymy sobie rąk.