Plecaki rowerowe

Dobre dopasowanie i lekkość, to główne cechy plecaków rowerowych. W Pinguin wiemy, że górskie wyprawy MTB często bywają wymagające, więc główny nacisk kładziemy na wygodę i komfort. Dodatkowo plecaki wyposażone w bukłak lub z możliwością jego montażu zapewniają wygodny dostęp do wody przy stromych podjazdach jak i gwałtownych zjazdach, podczas których nie ma możliwości zatrzymania się. Plecaki MTB sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie dadzą rady sakwy rowerowe.

  Plecak turystyczny Pinguin Ride 19 red

  Pinguin

  Od 356,99 zł Cena 419,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Ride 19 black

  Pinguin

  Od 356,99 zł Cena 419,99 zł
  Plecak turystyczny rowerowy Pinguin FLUX 15 petrol

  Pinguin

  Od 424,99 zł Cena 499,99 zł
  Plecak turystyczny rowerowy Pinguin FLUX 15 black

  Pinguin

  Od 424,99 zł Cena 499,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Air 33 black

  Pinguin

  Od 432,99 zł Cena 509,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Step 24 Nylon black

  Pinguin

  Od 373,99 zł Cena 439,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Step 24 Nylon petrol

  Pinguin

  Od 373,99 zł Cena 439,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Flux 25 petrol

  Pinguin

  Od 475,99 zł Cena 559,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Flux 25 black

  Pinguin

  Od 475,99 zł Cena 559,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Air 33 red

  Pinguin

  Od 432,99 zł Cena 509,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Air 33 petrol

  Pinguin

  Od 432,99 zł Cena 509,99 zł
  Plecak turystyczny dla dziecka Pinguin Fly 15 petrol

  Pinguin

  Od 271,99 zł Cena 319,99 zł
  Plecak turystyczny Pinguin Ride 25 red

  Pinguin

  Od 390,99 zł Cena 459,99 zł

Jaki plecak na rower?

Przede wszystkim plecak rowerowy powinien być mały i lekki, by nie sprawiać dodatkowego obciążenia, które może spowolnić rowerzystę lub wpłynąć na jego wydajność. Kolarstwo górskie, to często jazda bez trzymanki. Strome podjazdy i gwałtowne zjazdy. Zwłaszcza przy tym pierwszym, nie ma nic bardziej uciążliwego niż przeciążony czy nieodpowiednio przylegający do ciała plecak. Wyobraźmy sobie, że wjeżdżamy pod stromy podjazd, zaczyna nam brakować przełożeń a dodatkowo przeszkadza nam źle dopasowany i przeciążony balast. Również w druga stronę – pędzimy naprzód trasą zjazdową a z każdym wybojem plecak podskakuje przyprawiając nas o ból głowy i irytację. Dlatego wymaga się również, by dobrze przylegał i oczywiście był przystosowany pod system nawadniający np. camelbak, byśmy nie musieli zatrzymywać się podczas jazdy.

Jak wybrać plecak rowerowy?

Kierując się wyborem należy określić jego przeznaczenie. Czy ma to być plecak do jazdy po mieście, np. do pracy – z przegrodą na laptopa? Czy może na trailowe, turystyczne wycieczki? Pełnić będzie wtedy funkcję sakw, których nie chcemy montować do ramy z różnych powodów np. ze względu na geometrię roweru czy naszą własną wygodę. Plecak ma przechowywać przeciwdeszczowe okrycie, podstawowe narzędzia naprawcze, prowiant oraz ułatwiać nam nawadnianie się podczas jazdy. W tym ostatnim wypadku wybierzemy plecak z systemem nawadniającym, umożliwiający zamontowanie bukłaka na wodę i rurki z ustnikiem.

Plecak rowerowy MTB

Nigdy nie wiadomo co czeka nas w górach, zwłaszcza na trasach rowerowych. W zależności od tego jaki rodzaj kolarstwa górskiego preferujemy – trail, enduro czy może downhill – nasz wybór plecaka będzie inny. Podczas jazdy trailowej ważnym aspektem będzie pakowność plecaka i lekkość, by mieć pod ręką potrzebne akcesoria, ale też by plecak nie stanowił obciążenia po wielu kilometrach. Podczas stromych podjazdów na rowerze enduro, liczyć się będzie waga i wygodny dostęp do wody, by szybko ugasić pragnienie, bez zatrzymywania się i zdejmowania rąk z kierownicy. Podobnie w downhillu liczy się komfort, ale też precyzyjne dopasowanie do pleców rowerzysty, które sprawi, że plecak nie będzie przesuwał się podczas najazdów na wyboje. Zatem wspólnym mianownikiem zawsze będzie waga, możliwość spakowania prostego systemu naprawczego (np. łatki, multitool) i łatwy dostęp do wody. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są coraz bardziej popularne plecaki camelbak, które mają wbudowany bukłak na wodę lub dają możliwość jego montażu, by w wygodny sposób móc ugasić pragnienie podczas jazdy.