Wszystko o paczkomatach InPost 24/7

  • Pytanie: Czym są Paczkomaty InPost?


Odpowiedź: Paczkomaty InPost to system skrytek pocztowych dostępnych w wielu miejscach Polski, służący do odbierania paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Osoba robiąca zakupy w naszym sklepie internetowym – po zamówieniu przesyłki do Paczkomatu InPost - otrzyma SMS i e-mail z kodem odbioru. Aby odebrać przesyłkę wystarczy wpisać na panelu Paczkomatu InPost numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, a skrytka z oczekiwaną przesyłką otworzy się i wyda przesyłkę.
W ciągu 2 dni roboczych od momentu nadania paczki, przesyłka znajdzie się w wybranym przez Klienta paczkomacie. Odbiór paczki jest możliwy o dowolnej porze dnia czy nocy.
Jeśli Klient nie odbierze przesyłki w ciągu 3 dni, zostanie ona przewieziona do najbliższego Oddziału InPost. O adresie, pod którym paczka będzie czekać do odbioru Klient zostanie poinformowany SMS-em i e-mailem. W przypadku nieodebrania przesyłki w ciagu 14 dni od momentu doręczenia jej do Paczkomatu InPost, InPost zwróci przesyłkę Nadawcy na jego koszt, pobierając opłatę równą kwocie nadania tej przesyłki.

 

  • Pytanie:  Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Paczkomaty

paczkomat  

1. Załóż konto na paczkomaty.pl
Załóż konto na stronie www.paczkomaty.pl  i wybierz swój Paczkomat. Twój adres e-mail będzie rozpoznawalny dla naszego sklepu (oraz innych sklepów oferujących opcję wysyłki do Paczkomatów InPost). Otrzymasz również dostęp do Managera Paczek, który umożliwia nadawanie i śledzenie przesyłek.

paczkomat  

2. Dokonaj zakupu w sklepie
Kupując w naszym sklepie internetowym możesz wybrać jako formę dostawy Paczkomaty InPost.
Za wysyłkę możesz zapłacić kartą kredytową, przelewem "płatności.pl" i przelewem bankowym zwykłym.
Gotową paczkę przekazujemy firmie InPost, która jak najszybciej dostarczy przesyłkę do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.

paczkomat  

3. Monitoruj paczkę
Zamówioną u nas paczkę możesz monitorować za pomocą funkcji śledzenia na stronie www.paczkomaty.pl oraz dzięki aplikacji Manager Paczek.

paczkomat

4. Odbierz SMS/e-mail o dostarczonej paczce
Maksymalnie do 2 dni roboczych paczka zostanie dostarczona do wybranego przez Ciebie Paczkomatu InPost. Gdy paczka znajdzie się w skrytce, system Paczkomaty InPost powiadomi Cie o tym, wysyłając SMS i e-mail z kodem odbioru.

paczkomat  

5. Odbierz paczkę z Paczkomatu InPost
Wprowadź na klawiaturze Paczkomatu InPost swój numer telefonu i kod odbioru, a skrytka z Twoją paczką otworzy się.
Na odebranie paczki masz 3 dni. Po 2 dniach otrzymasz ponowne przypomnienie SMS-em/ e-mailem o odbiorze paczki. Po 3 dniach paczka zostanie przekazana do Oddziału InPost. Po 14 dniach od momentu dostarczeniu paczki do Paczkomatu InPost przesyłka zostanie odesłana z powrotem do nadawcy.
W razie dodatkowych pytań do dyspozycji Klientów jest Biuro Obsługi Klienta naszego sklepu internetowego ([email protected] lub tel. 58 554 02 55) oraz doradcy firmy Paczkomaty InPost (tel. 0801 400 100 dla telefonów stacjonarnych i 012 619 98 99 dla telefonów komórkowych).