Coleman

Coleman to amerykańska firma produkująca sprzęt turystyczny, w tym namioty, śpiwory, kuchenki turystyczne i wyposażenie potrzebne podczas wakacyjnych podróży i biwakowania w plenerze. Założona w roku 1900 przez Wiliama Coffina Colemana firma specjalizuje się w produktach outdoorowych i jest wiodącym producentem na światowym rynku ekwipunku turystycznego. W trasę, na wyjazd z rodziną czy camping z przyjaciółmi — asortyment marki Coleman sprawdzi się rewelacyjnie w każdej z tych sytuacji.

Czytaj mniej Czytaj więcej

Coleman - namioty i nie tylko

W roku 1899 w Alabamie młody William Coffin Coleman zajmował się sprzedażą maszyn do pisania, co przyczyniło się do powstania słynnej z asortymentu campingowego marki oznaczonej jego nazwiskiem. Brzmi dziwnie? No to po kolej! Młody William, wracając z pracy, zauważył w jednym z okien budynku, który mijał lampę świecącą bardzo mocnym jasnym światłem. Zainteresowany tym wydajnym produktem nawiązał kontakt z jego producentami, dzięki czemu w bardzo szybkim czasie zaczął go sprzedawać. Wydajne lampy – bo taką nazwę nosiły, z czasem zaczęły tracić zainteresowanie użytkowników, dlatego też Coleman szukał nowych rozwiązań, które znowu przyciągnął w jego kierunku nowych klientów. W byciu sprzedawcą wyznawał zasadę „najpierw sprzedawaj usługę, którą zapewnia produkt, a potem sam produkt”. Zaczął oferować wypożyczanie lamp, ich naprawę i czyszczenie, dzięki czemu potencjalni klienci mogli zapoznać się z nowym modelem oferowanym przez Colemana.

Z czasem zaczął ulepszać swój pierwotny produkt, co umożliwiło mu stanie się właścicielem patentu na tego typu lampę. W kolejnych latach lampy Colemana oświetlały stadiony, rozpoczynając tym samym modę na aktywności sportowe na świeżym powietrzu. Przełomowy dla niego okazał się również czas II Wojny Światowej. To właśnie wtedy w firmie pojawiło się wiele zmian mających ogromny wpływ na rozwój marki. Był to moment, kiedy każda firma produkcyjna musiała zmodyfikować swoje zadania tak, aby wesprzeć działania wojenne — również zakład Williama. Zadanie, które otrzymał, różniło się diametralnie od produktu, który tworzył. Miał zaprojektować i wyprodukować kuchenki, które będą zasilane dowolnym, łatwo dostępnym paliwem i będą działały w każdej temperaturze. Pracując dzień i noc, marka Colemana stworzyła przenośną kuchenkę Model 520 - z czasem nazwę zmieniono na kuchenkę G.I. Stała się ona furtką do zaufania klientów, ponieważ produkt ten był niezawodny, spełniał swoje zadanie i zdobył uznanie wojska.

Kuchenka stała się produktem flagowym marki. To dzięki niej Coleman zyskał sławę i ogromne zainteresowanie jego firmą. Kultowy produkt stał się wizytówką, która umożliwiła mu ogromny rozwój. W ciągu kolejnych lat firma Williama zaczęła produkować sprzęt turystyczny. W latach 50. i później zaczęła doskonalić formę jedzenia podczas campingu czy rodzinnych wyjazdów, wprowadzając do swojej oferty pojemniki chłodzące wyścielone plastikiem, ale również namioty, śpiwory czy krzesła. Coleman oprócz tego typu produktów posiada w asortymencie jeszcze jeden ważny element — jakość. Jego marka rok w rok wprowadza coraz to nowe innowacje, takie jak np. w roku 2000 ognioodporną tkaninę, klejone szwy, czy jak w 2016 autorską i innowacyjną technologię BlackOut Bedroom, której zadaniem jest blokowanie do 99% światła dostającego się do wnętrza namiotu. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób wrażliwych na światło, jak również osób, które do snu potrzebują ciemności. Dzięki niej nawet w dzień możesz zregenerować siły i ruszyć w dalszą trasę.

Jak camping to z marką Coleman

Wykorzystywane przez firmę Coleman technologie są bardzo dobrym przykładem tego, jak marka dba o użytkowników. Coleman stworzył kilka autorskich technologii, które dodają jego produktom wielu zalet. Dzięki temu zabranie na biwak namiotu, kuchenki czy śpiwora staje się samą przyjemnością. Od lat 50. Coleman dba o tworzenie coraz to bardziej innowacyjnych produktów, które na rynku staną się tymi „jedynymi w swoim rodzaju”. Dla przykładu wykorzystywana i stworzona przez markę technologia WeatherTec™ to nic innego jak zadbanie o komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Tak samo, jak BlackOut Bedroom, UV Guard™ czy Fire Retardad. Ale po kolei!

Zacznijmy od WeatherTec™. Żeby idealnie dobrać parametry produktu pod względem wodoodporności, firma Coleman zbudowała w swojej siedzibie pokój do testów tego właśnie parametru. Woda skraplała się na namioty, a specjaliści i inżynierowie dobierali jak najlepsze parametry, aby osiągnąć idealną dla namiotu nieprzepuszczalność. Według producenta namiot ma być suchy od wewnątrz, bez względu na to, jaka pogoda panuje poza nim i tak też się dzieje! Namioty Colemana wyposażone w tę technologię ochraniają przed przemoczeniem jego wnętrza.

BlackOut Bedroom to kolejna technologia stosowana przez Colemana. To nic innego jak dbanie o prawidłowy sen i regenerację użytkownika. Sypialnie namiotów wyposażone w te technologie są wyszyte z czarnego, nieprzepuszczalnego materiału. Dzięki niemu bez problemu zaśniesz nawet w norweskie polarne dni.

UV Guard™ to kolejna perełka. Dba o ograniczenie dostawania się do wewnątrz namiotu szkodliwego dla człowieka promieniowania. Dzięki temu namiot staje się nie tylko miejscem do spania, ale również schronieniem przed upałem i słońcem, kiedy na zewnątrz pojawiają się bardzo wysokie temperatury. Dzięki jej zastosowaniu materiał, z którego jest wyprodukowany namiot, przetrwa długie lata.

Kolejna: Fire Retardad, to technologia warta uwagi, ponieważ dba o Twoje bezpieczeństwo. Dzięki jej zastosowaniu materiał, z którego został wykonany namiot, jest ognioodporny, co za tym idzie, jest samo gasnącą tkaniną.

Namioty turystyczne i campingowe Coleman

Firma Coleman w swojej ofercie posiada niezawodne namioty, które możesz zabrać ze sobą, gdzie tylko chcesz. W asortymencie sklepu turystycznego e-Horyzont.pl znajdziesz wiele wartych uwagi modeli jak np. namiot turystyczny dla trzech osób COLEMAN KOBUK VALLEY 3 PLUS. Stelaż namiotu wykonano z włókien szklanych, a całość przypomina kopułę. Składa się on z trzyosobowej sypialni oraz wejścia z moskitierą, chroniącą przed owadami. Co ważne jest to namiot, w którym zastosowano technologię BlackOut Bedroom. Oznacza to, że wnętrze sypialni stworzone jest z pochłaniającego światło, wytrzymałego materiału, który sprawia, że w namiocie jest cały czas ciemno. Warto wspomnieć również o technologii UV Guard™, która pojawia się w tym modelu. Oznacza ona, że tkanina, z której stworzony jest namiot, została wyposażona w filtr SPF50, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem. Oprócz tego mamy w nim również technologię WeatherTec™, która świadczy o nieprzepuszczalności wody przez materiał namiotu i podłogi na poziomie 4500 mm H2O.

Akcesoria turystyczne Coleman

W ofercie sklepu internetowego e-Horyzont.pl odnajdziesz wiele cennych dla podróżnika produktów. We współpracy z marką Coleman starannie dobraliśmy asortyment tego producenta. Co w takim razie warto jeszcze zabrać ze sobą, planując turystyczne atrakcje? Wyjeżdżając na camping, nie można obyć się bez kuchenki turystycznej i kartuszy gazowych. Ten zestaw będzie dobrym wyjściem, jeśli planujesz gotowanie pod bezchmurnym niebem albo w altanie w deszczowy dzień. Przykładowo, kuchenka turystyczna FYRELITE START to kompaktowy palnik, zajmujący minimalną przestrzeń w plecaku. Wyposażony został w trzy szerokie, składane ramiona, które po rozłożeniu skutecznie podtrzymują umieszczone na nich naczynie. Ząbki ramion są precyzyjnie wyprofilowane, aby uniemożliwić naczyniom zsuwanie się. Do kuchenki bez problemu dokupisz kartusz, który również dostępny jest w ofercie sklepu e-Horyzont.pl jak np. PERFORMANCE GAS C500.