Namioty trekkingowe

Namiot trekkingowy powinien być lekki, by nie stanowił zbyt dużego obciążenia w plecaku, ale jednocześnie powinien być stabilny i zapewniać schronienie podczas nocy w terenie. W zależności od miejsca, pory roku czy ilości osób zalecana jest inna budowa i wielkość namiotu. W Pinguin oferujemy namioty różnego typu, również z innowacyjnym stelażem DAC, by nawet najbardziej wymagający podróżnik znalazł coś dla siebie.

  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny Pinguin GEMINI 150 green

  Pinguin

  Od 939,99 zł Cena 1 339,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny dla czterech osób Pinguin STORM 4 DURALU green

  Pinguin

  Od 1 237,99 zł Cena 1 769,00 zł
  Mid Season Sale
   Namiot turystyczny dwuosobowy Pinguin TORNADO 2 DURALU green

  Pinguin

  Od 901,99 zł Cena 1 289,00 zł
  Mid Season Sale
   Namiot turystyczny dla 3 osób Pinguin TORNADO 3 DURALU green

  Pinguin

  Od 1 034,99 zł Cena 1 479,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny trzyosobowy Pinguin STORM 3 DURALU green

  Pinguin

  Od 1 097,99 zł Cena 1 569,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny Pinguin GEMINI 210 green

  Pinguin

  Od 1 034,99 zł Cena 1 479,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny Pinguin AERO 3 DAC green

  Pinguin

  Od 1 364,99 zł Cena 1 949,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny czteroosobowy Pinguin STORM 4 green

  Pinguin

  Od 1 129,99 zł Cena 1 619,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny dwuosobowy Pinguin STORM 2 green

  Pinguin

  Od 839,99 zł Cena 1 199,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny Pinguin CAMPUS 4 green

  Pinguin

  Od 1 231,99 zł Cena 1 759,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny Pinguin CAMPUS 3 green

  Pinguin

  Od 1 104,99 zł Cena 1 579,00 zł
  Mid Season Sale
  Namiot turystyczny Pinguin HORIZON khaki

  Pinguin

  Od 669,99 zł Cena 959,00 zł
  Mid Season Sale
   Namiot turystyczny Pinguin TORNADO 3 green

  Pinguin

  Od 901,99 zł Cena 1 289,00 zł

Co to znaczy, że namiot jest trekkingowy?

Wybierając się na wyprawę trekkingową, trzeba brać pod uwagę długie godziny marszu z plecakiem. Dlatego też staramy się, by plecak był jak najlżejszy, co znacznie uprzyjemni wędrówkę i pozwoli nie opaść z sił już na samym początku. Również namiot, który wchodzi w skład ekwipunku, kiedy planujemy nocleg w terenie, powinien być jak najlżejszy. Czy więc jeśli namiot jest lekki, to możemy nazwać go trekkingowym? I tutaj sprawa się komplikuje, bo chociaż ważne jest, by namiot ważył jak najmniej, to czasem warto jednak wybrać ten cięższy, ale o stabilnej konstrukcji, który będzie odpowiedni w bardziej wymagających warunkach. Zatem namiot trekkingowy powinien, być jak najlżejszy, ale i wytrzymały. Również dość niski i o opływowym kształcie, by sprawdził się podczas wietrznej pogody.

Jak kupić dobry namiot trekkingowy?

Wielu producentów kusi nas hasłami „namiot dwuosobowy lekki, idealny na każdą okazję”, proponując przy tym niskie ceny. Więc jeśli wybieramy się w pierwszą wyprawę, z pewnością ulegniemy tym obietnicom. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wybór namiotu będzie mocno zależał od tego, gdzie się wybieramy i w jaką porę roku. Również namiot trekkingowy nie sprawdzi się na wielodniowym biwaku, a duży rodzinny będzie fatalnym wyborem w góry. Dlaczego? Namiot odpowiedni w trekking będzie niski, by opierać się podmuchom wiatru. Będziemy starali się wybrać optymalnie najmniejszy, by ograniczyć jego wagę, przy zachowaniu stabilnej konstrukcji. Jeśli zależy nam na dobrym namiocie wyprawowym, warto zaufać renomowanym markom, z dużym doświadczeniem. W Pinguin tworzymy namioty już od lat 90., by zapewnić podróżnikom komfort na górskim szlaku.

Stelaż DAC jako gwarancja stabilności w lekkich namiotach trekkingowych

Namiot trekkingowy musi być lekki, ale przy tym i stabilny. Dlatego w wybranych modelach namiotów Pinguin stosujemy stelaże DAC, które w innowacyjny sposób zmniejszają wagę produktu, jednocześnie zachowując ich wysoką stabilność. To rozwiązanie opracowane przed koreańską firmę DAC, w którym rurki wykonane z duraluminium zwężają się bliżej ich środka i pozostają szerokie na końcach. Pozwala to osiągnąć ponadprzeciętną wytrzymałość stelaża, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości. To połączenie sprawia, że namioty wyprawowe o takiej konstrukcji stają się wręcz idealnym rozwiązaniem na trekking.