Namioty rodzinne

Duże namioty kempingowe są świetnym rozwiązaniem, kiedy wybieramy się na biwak wraz z całą rodziną lub większą grupą znajomych. Są przestrzenne i wygodne, a dzięki wysokim stelażom pozwalają swobodnie stanąć w przedsionku, a nawet się wyprostować, co znacznie uprzyjemnia wielodniowy pobyt na kempingu. Ponadto, duża ilość pomieszczeń daje możliwość zachowania większej dozy prywatności.

  Namiot rodzinny Pinguin OMEGA 4 green

  Pinguin

  Od 2 294,99 zł Cena 2 639,99 zł
  Namiot turystyczny trzyosobowy Pinguin NIMBUS 3 blue

  Pinguin

  Od 2 294,99 zł Cena 2 639,00 zł
  Namiot turystyczny trzyosobowy Pinguin NIMBUS 3 green

  Pinguin

  Od 2 294,99 zł Cena 2 639,00 zł
  Namiot rodzinny Pinguin OMEGA 6 green

  Pinguin

  Od 2 769,99 zł Cena 3 249,00 zł
  Namiot rodzinny Pinguin OMEGA 4 blue

  Pinguin

  Od 2 294,99 zł Cena 2 639,00 zł
  Namiot turystyczny czteroosobowy Pinguin NIMBUS 4 green

  Pinguin

  Od 2 519,99 zł Cena 2 899,00 zł
  Rodzinny namiot turystyczny Pinguin INTERVAL 4 green

  Pinguin

  Od 2 609,99 zł Cena 2 999,00 zł
  Namiot turystyczny Pinguin CAMPUS 4 green

  Pinguin

  Od 1 529,99 zł Cena 1 759,00 zł
  Namiot turystyczny Pinguin CAMPUS 3 green

  Pinguin

  Od 1 372,99 zł Cena 1 579,00 zł

Najważniejsze wyróżniki dużych namiotów kempingowych

Wybierając się na kemping, bardzo ważny jest wybór namiotu, który powinien być jak najbardziej komfortowy, zwłaszcza że na najbliższy czas zastąpić ma nasz dom. Powinien być przede wszystkim duży, ale dopasowany do ilości przebywających w nim osób. Na kempingu pozwolić można sobie na prawdziwą wygodę i wybrać wysoki namiot, w którym będziemy w stanie stanąć, a nawet wyprostować się. Innym wyróżnikiem dużego namiotu rodzinnego jest ilość sypialni, jakie posiada. Zazwyczaj dwie lub trzy, oddzielone od siebie przestronnym przedsionkiem, w którym możemy postawić meble turystyczne, takie jak stół, krzesła, kuchenka czy nawet szafa na ubrania. Udogodnieniem w takich namiotach jest możliwość jego modyfikacji i postawienia wszystkich sypialni lub mniej, celem powiększenia przedsionka.

Rozkład komór w namiotach rodzinnych

W rodzinnych namiotach bardzo ważna jest przestrzeń wspólna, jak i osobista. Właśnie dlatego, w tych dużych możemy spotkać dwie lub trzy części sypialniane, oddzielone od siebie przestronnym przedsionkiem. To pozwala zachować osobistą przestrzeń, o którą ciężko pod namiotem. Dodatkowo tak duże namioty rodzinne dają nam możliwość modyfikacji rozmieszczenia komór. Na przykład w pięcioosobowym namiocie z trzeba komorami, kiedy nie podwiesimy jednej sypialni, zyskami większy przedsionek. Ten zapewni nam lepszą organizację części wspólnej i wstawienia do niej większego stołu turystycznego, szafy lub posłania dla naszego czworonożnego pupila.

Jaki namiot wybrać dla 4-osobowej rodziny?

Dla czteroosobowej rodziny dobrym rozwiązaniem może okazać się dwukomorowy namiot przeznaczony dla takiej ilości osób. W takim wypadku, zarówno dorośli, jak i dzieci mają swoje prywatne przestrzenie, które oddziela wspólny przedsionek. Jeśli sypianie są naprzeciwko siebie, rodzice mogą również mieć oko na swoje pociechy. Duże rodziny mogą także wybrać namiot pięcio/sześcioosobowy, który posiada aż trzy komory, dzięki którym także dziecko będzie miało swój „pokój” a dodatkowo zostaje nam dużo miejsca na bagaż. W tak dużych namiotach kempingowych można zrezygnować z podwieszania jednej sypialni i zyskać więcej miejsca na część wspólną, która przy tylu osobach stanie się wygodnym miejscem do przyrządzania posiłków, czy przechowywania rzeczy.