Kije trekkingowe

W Pinguin wiemy, że wygoda w trakcie długiego marszu to podstawa, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę kijków trekkingowych stworzonych po to, by każdy podróżnik mógł cieszyć się górską wyprawą bez bólów pleców czy kolan. Kije pomagają odciążyć kręgosłup podczas stromych podejść i utrzymać równowagę podczas zejść. Znacznie wydłużają wydajność użytkownika i pozwalają cieszyć się dłuższym marszem.

  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin Tour Long FL foam

  Pinguin

  Od 223,99 zł Cena 279,99 zł
  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin Carbon FL Foam green

  Pinguin

  Od 279,99 zł Cena 349,99 zł
  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin ASCENT FL CORK violet

  Pinguin

  Od 207,99 zł Cena 259,99 zł
  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin ASCENT FL CORK cobalt

  Pinguin

  Od 207,99 zł Cena 259,99 zł
  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin Carbon FL Foam blue

  Pinguin

  Od 279,99 zł Cena 349,99 zł
  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin SHOCK FL/TL foam blue

  Pinguin

  Od 239,99 zł Cena 299,99 zł
  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin SHOCK FL/TL foam orange

  Pinguin

  Od 239,99 zł Cena 299,99 zł
  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin COMPACT FL FOAM grey

  Pinguin

  Od 319,99 zł Cena 399,99 zł
  Mid Season Sale
  Kije trekkingowe Pinguin BAMBOO FL FOAM brown

  Pinguin

  Od 255,99 zł Cena 319,99 zł

Jakie kije trekkingowe będą najlepsze?

Najlepsze kije trekkingowe to takie, które w pełni odpowiadają naszym potrzebom. Co za tym idzie, muszą być dobrze dobrane rozmiarem, jak i swoją budową. Kije składają się z segmentów i w zależności od ich ilości, są albo wyjątkowo stabilne, lub bardzo kompaktowe. Na rynku wyróżnić możemy kije dwuczęściowe, a więc składane w połowie. Stanowią stabilne oparcie, ale w zamian za to są problematyczne w umieszczeniu zewnątrz plecaka. Kije trzysegmentowe – to optymalne rozwiązanie. Składają się w dwóch miejscach, dzięki czemu możemy zaliczyć je jeszcze to tych stabilnych i dających oparcie na szlaku, jak i jednocześnie do tych kompaktowych,  pozwalających umieścić się w ekwipunku, kiedy z nich nie korzystamy. Kije czterosegmentowe, które okażą się najmniej stabilne, ale za to dające złożyć się do bardzo małych rozmiarów. Zalecane zatem do korzystania doraźnego, przy stromym podejściu. Warto również zwrócić uwagę na rękojeść kijków trekkingowych w góry. Wiele modeli skonstruowanych jest tak, by ułatwić trzymanie, bez potrzeby regulacji przy stromym podejściu.

Jak ustawić kije trekkingowe?

Ustawienie kijków trekkingowych w góry zależy od naszego wzrostu i to właśnie nim powinniśmy się kierować przy ich wyborze. Dobrze dobrane, powinny odciążać nasz kręgosłup oraz stawy kolanowe chroniąc je przy tym przed urazami. Źle dobrane mogą za to przynieść odwrotny skutek, sprawiać kłopot i stanowić dodatkowe dla nas obciążenie. Jak zatem w odpowiedni sposób dobrać kije trekkingowe? Sekret leży w kącie 90 stopni. Musimy stać prosto i trzymać kije oparte o ziemie, blisko siebie. Między nimi a naszymi przedramionami powinien utworzyć się kąt 90 stopni.

Jak chodzić z kijami trekkingowymi?

Trekkingowe różnią się od tych do nord walking, gdzie skupia się uwagę na kroku i wypuszczaniu kijków z rąk. W przypadku tych do chodzenia po górach bardzo ważny jest natomiast mocny i pewny chwyt. Posiadają one nawet paski z regulacją, by dobrze dopasować je do dłoni, uniemożliwiając im ześlizgnięcie się. Kije trekkingowe przeznaczone są do chodzenia w terenie górzystym i nierównym. Dlatego nie sprawdzą się na długich i płaskich odcinkach. Najwygodniej jest je wtedy złożyć i schować, by nie przeszkadzały podczas marszu. Sprawdzą się jednak, przy podejściach lub na nierównym terenie pod warunkiem, że będą dobrze ustawione do wzrostu a nasza pozycja wyprostowana.